Férfi kézi NB I: a Dabas pontot csent a Tatabányától

M. D.M. D.
2021.10.15. 19:36
Vladan Maticsnak nem voltak könnyű napjai a Dabas elleni mérkőzés előtt (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
A Tatabánya 32–32-es döntetlent játszott idegenben a Dabassal a férfi kézilabda NB I pénteki mérkőzésén.

Több sérülés is nehezítette a Tatabánya felkészülését a dabasi mérkőzésre: Sunajko Stefan, Darko Stojnic, Zdolik Bence és Viorel Fotache egészségügyi problémái ellenére végül vállalta a játékot, a derekával bajlódó Piotr Wyszomirskinek és a meccs előtti edzéseket rosszullét miatt kihagyó Győri Mátyás viszont nem léphetett pályára a meccsen, no, meg persze Hornyák Péter sem, akit súlyos térdsérülése miatt a teljes idényre elveszített a Vladan Matics vezette szakmai stáb.

„Óriási gondjai vannak Matkénak az összeállítást illetően. Ennyi hiányzó esetén érdemi szakmai munkát szinte képtelenség végezni. Csak abban a mondásban bízhatunk, hogy a meccs napjára még a halottak is felépülnek” – nyilatkozta a találkozót megelőzően Kontra Zsolt technikai vezető a Tatabánya hivatalos honlapján.

A Komárom-Esztergom megyei együttes az első félidő után egy góllal vezetett Dabason (15–14), majd a szünet utáni első percekben úgy tűnt, hogy elkezdi magáról leszakítani a hazai együttest, ám Szöllősi Szabolcsék nem hagyták magukat, és hamar egyenlítettek (20–20).

Apropó, Szöllősi! A 32 éves magyar válogatott beálló ötször volt eredményes ezen a mérkőzésen, ezzel átlépte az 1500 gólos határt az NB I-es bajnokságban.

Az utolsó húsz percben egy találatnál nagyobb különbség már egyszer sem alakult ki a két csapat között. A vendégek Balogh Zsolt hetese révén az utolsó támadásukból betaláltak, de aztán 59:54-nél Török Ádám óriási góljával a Dabas újra egyenlített, és otthon tartott egy pontot – amire rá is szolgált.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
DABASI KC VSE–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 32–32 (14–15)
Dabas, 500
néző. V: Horváth P., Marton B.
DABAS: Holló – Ács 2, Fekete B. 2, Tarabochia 3, SZÖLLŐSI SZ. 5, KOLLER 5, LAURINYECZ 5. Csere: Pallag (kapus), Váczi M., Garajszki, Horváth L. 3, TÖRÖK 3, Katona, Hutvágner 4 (4), Burony, Kende. Edző: Tomori Győző
TATABÁNYA: Bartucz – Hornyák B. 1, Ancsin G. 4, Fotache, USAL 3, ZDOLIK 7, Molnár B. 1. Csere: Perényi (kapus), Bognár N., Tóth B., Juhász Á. 3, Bálint, Stojnic 3, Sunajko S. 1, BALOGH ZS. 6 (3), Urban 3. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–4. 18. p.: 9–9. 24. p.: 11–12. 35. p.: 16–19. 41. p.: 20–20. 56. p.: 29–29
Kiállítások: 0, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/3
Tomori Győző:
– Jól játszottunk és kihasználtuk az adódó lehetőségeket. Hatvan percig higgadtan és magas taktikai fegyelemmel játszottunk, ami meg is hozta az eredményét.
Vladan Matics: – A második félidőben a védekezésünk nem működött megfelelően. Jelen helyzetünkben, a sok hiányzó miatt minden pontnak örülnünk kell.

1. Szeged 6 6 229–140 +89 12
2. Veszprém 5 5 182–121 +61 10
3. Balatonfüred 4 3 1 116–99 +17 7
4. Gyöngyös 4 2 1 1 107–98 +9 5
5. Tatabánya 5 2 1 2 137–148 –11 5
6. Dabas 5 1 2 2 126–126 0 4
7. Veszprémi KKFT 4 2 2 116–124 –8 4
8. NEKA 4 2 2 102–117 –15 4