A bátor Mezőkövesd ráijesztett a Veszprémre

2010.03.20. 19:50
Bár a kép mást sugall, nem a Pick távozott feltett kézzel a szegedi csarnokból (Fotó: Fuszek Gábor)
Ráijesztett a Mezőkövesd az MKB Veszprémre a férfi kézilabda NB I-ben, de hiába vezettek a szünetben a borsodiak, a címvédő a második játékrészben simán fordított. A házigazda Pick Szeged magabiztos győzelmet aratott a Dunaferr felett a Budapest Bank férfi kézilabdaliga szombati játéknapján.

MEZŐKÖVESD–VESZPRÉM

Az első félidő után a veszprémiek olyan eredményt láthattak az eredményjelzőn, amihez nem szokhattak hozzá: a hazai drukkerek keltette félelmetes hangulatban 19–16-ra ment a Mezőkövesd! A jól kezdő MKB védekezése szétesett az első tíz perc után, a Mezőkövesd  előbb fordított, majd el is húzott a veszprémieket alaposan megszóró Juhász Zoltán és Papp Márk révén. A vendégeken Carlos Pérez rutinja segített, a Veszprém az átlövő góljaival nem engedte nagyon meglépni a vendéglátókat.

A fordulás után aztán jött az erődemonstráció: az MKB nagyon összekapta a védekezését, erre építve pedig fokozatosan jött fel. Gulyás Péter találatával 20–20-nál érte utol a címvédő a Mezőkövesdet, majd lendületből el is húzott az állva maradt hazaiak mellett – jellemző, hogy 13 perc kellett az első kövesdi akciógólhoz a második félidőben!

Innen nem volt már visszaút, a Veszprém rutinosan tartotta az előnyt, a Mezőkövesd támadóegysége pedig leállt. Összesen négy gólig jutottak a borsodiak a második félidőben, ez pedig más csapat ellen is kevés lenne – az első félidőre így is büszkék lehetnek, a bajnokság favoritja viszont újabb pontokkal gazdagodott. Mindenesetre a veszprémi drukkereknek nem megnyugtató, hogy kedvenceik a Kecskemét után most is megszenvedtek a győzelemért.

PICK-SZEGED–DUNAFERR

Sima sikerre számítottak a hazaiak, az is lett belőle: a Szeged magabiztosan győzte le a Dunaújvárost. Pedig a vendégcsapat nem kezdett rosszul, az első tíz percet döntetlennel (5–5) zárta, úgy, hogy többször is vezetett. A Pick végül a 13. percben „fegyelmezte meg" az Újvárost, Krivokapics góljával átvette a vezetést, majd Zvizej villámgyorsan kettőre növelte az előnyt.

A lendületbe jött szegediek a 17. percre már néggyel mentek (időt is kellett kérnie a Dunaferrnek), majd a tarthatatlan Zvizej góljaival hattal húztak el – még csak a 20. percben tartott a meccs. Az újvárosiak ekkor még makacskodtak – 15–14-re is felkapaszkodtak –, de a szünetre visszaállította a hatgólos különbséget a Pick.

A második félidő már nem tartogatott izgalmakat: a Szeged fokozatosan növelte a fórt, a 49. percben Zvizej újabb góljával már tízzel vezetett. A végén Nenadics még alaposan megszórta a Dunaferrt, a végén 38–27-es sikert ünnepelhettek a hazaiak.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
25. FORDULÓ
MEZŐKÖVESDI KC–MKB VESZPRÉM KC 23–29 (19–16)
Mezőkövesd, 1000 néző. Vezette: Ágnecz, Sipos
MEZŐKÖVESD: SZABÓ P. – Papics, BÉCSI 7 (1), Milicsevics 1, Rácz 3, Juhász K., JUHÁSZ Z. 7. Csere: Kőrizs, Józsa (kapusok), Bajorhegyi, Papp M. 4, Molnár F., Lázár, Nyeste 1. Edző: Rosta István
VESZPRÉM: FAZEKAS – Iváncsik T. 3, Sulic 2, Lapcsevics, Lusnyikov, TERZICS 5 (1), Korazija 3. Csere: Andorka (kapus), Vilovszki 2, GULYÁS P. 4, Iváncsik G. 2, Sesum, PÉREZ 5, Eklemovics 3. Edző: Mocsai Lajos
Az eredmény alakulása. 9. p.: 4–6. 15. p.: 9–9. 18. p.: 12–10, 24. p.: 16–12. 27. p.: 17–13. 36. p.: 20–18. 39. p.: 20–20. 48. p.: 21–26. 54. p.: 22–28
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 1/1
Rosta István: – Fantasztikus estét produkáltunk, ezért dolgozunk! A Veszprémnek azt kívánom, nyerje meg a BL-t, magunknak pedig azt, hogy maradjuk bent az élvonalban, hogy még sokszor játszhassunk a veszprémiekkel.
Mocsai Lajos: – Az első félidőben nem alkalmazkodtunk a körülményekhez, a labdát sokszor adtuk el, és a hazaiak többször lerohanhattak bennünket. A szünet után csak négy gólt kaptunk. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a csapatunk fele sérült, a másik fele pedig betegen játszott.

GYÖNGYÖSI KK–BUDAPEST BANK-KECSKEMÉTI KSE 28–24 (15–13)
Gyöngyös, 1000 néző. Vezette: Nagy F., Túróczi
GYÖNGYÖS: KENYERES – Benis 5, HORVÁTH SZ. 4, VADKERTI G. 3, TRIVKOVICS, Patócskai 2, NIGRINYI 5 (3). Csere: Kovács J. (kapus), Bognár 1, Kleis 1 (1), Kaplonyi 2, Sándor Á., KOTORMÁN 4 (1), Bakos Á. 1. Edző: Nagy Károly
KECSKEMÉT: NAGY L. – Prieto, Berta 1, Gyuris, Petro 4, Dobó Zs. 2, Varsandán 2. Csere: Shejbal (kapus), BÍRÓ B. 8, Hruscsak 2 (1), Skribic 1, Bajusz 3 (1), Csorba 1. Edző: Skaliczki László
Az eredmény alakulása. 6. p: 3–3. 12. p: 5–4. 18. p: 8–4. 24. p: 12–9. 36. p: 18–16. 42. p: 20–17. 48. p: 24–18. 54. p: 27–22.
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 8/5, ill. 4/2
Nagy Károly: – Nagy csata volt, ellenfelünkön még érezhető volt a Veszprém elleni mérkőzés fáradalma. Mi pihentebbek voltunk, és megérdemelten nyertünk.
Skaliczki László: – Bebizonyosodott, hogy egy hét leforgása alatt nem tudunk két nehéz meccset ugyanolyan szinten lejátszani.

PICK-SZEGED–DUNAFERR SE 38–27 (20–14)
Szeged, 800 néző. Vezette: Bonifert, Oláh V.
SZEGED: Liszkai – Stranovsky 3, Zubai Sz. 1, Herbert 1, ANDJELKOVICS 5, KATZIRZ 5, Zvizej 8 (1). Csere: MARJANAC (kapus), Krivokapics 3, Vancsics, Oszmajics 1, NENADICS 7 (2), Vadkerti A. 1, Lele 3 (2)
DUNAFERR: Vitáris – MISS 6 (2), Németh G. 3, Takács B. 3 (1), Kopco 1, NAGY K. 5, Morva 1. Csere: Repóth (kapus), Kemény, Rosta M. 2, Szepesi, Bali 2, Kurbely 2, Benmiloud 2
Az eredmény alakulása. 5. p.: 1–4. 7. p.: 4–4. 12. p.: 5–6. 17. p.: 11–7. 21. p.: 14–8. 27. p.: 16–14. 36. p.: 23–16. 42. p.: 26–18. 49. p.: 30–20. 54. p.: 32–23.
Kiállítások: 8, ill. 20 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 4/3

FTC-CITYLINE–BALATONFÜREDI KC 25–24 (12–11)
Budapest, Kőbányai út, 250 néző. Vezette: Herczeg, Südi
FTC: Perger – Wieszt Zs. 3, Kiss I., MAZÁK 3, Czina, KELECSEVICS 11 (4), NÉMETH T. 4. Csere: Tóth K. (kapus), Sándor 1, Wieszt K. 1, BENDÓ 2, Kovács G. Edző: Vladan Matics
BALATONFÜRED: Szathmári – TOMBOR 6 (5), SZÖLLŐSI BE. 5, Salamon, Kovács Gy., Bakos 2, PÁSZTOR 5. Csere: Szabó I. (kapus), Horváth R. 1, Németh L. 1, Kis Á., Lelkes 2, Frey J. 2. Edző: Sótonyi László
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/5
Vladan Matics: – Nagyon harcos mérkőzés volt. Örülök, hogy a nagy csatából mi kerültünk ki győztesen, csapatom megérdemelné a bentmaradást.
Sótonyi László: – Ritka az olyan szituáció, hogy egy csapat örülhet az egygólos vereségnek, de ez most számunkra ilyen, hiszen ezzel már biztosan a legjobb nyolc között fejezzük be az alapszakaszt.

11. Gyöngyösi KK 21 4 3 14 529–652 –123  11
12. DKSE-Hotel Lycium 21 3 3 15 579–682 –103    9