Arccal Izland felé - erényünk a hatékonyság

Vágólapra másolva!
2012.01.22. 15:07
null
A közönség hatalmas szerepet játszik a magyar csapat menetelésében (Fotó: Mirkó István)
Címkék
Izland ellen kezdi meg szereplését a szerbiai Európa-bajnokság középdöntőjében a magyar férfi kézilabda-válogatott. Együttesünk bravúrosan szerepelt a csoportban, ott gyűjtött négy pontjából hármat visz tovább. A mai nyitány előtt a mieink eddigi statisztikájában gyönyörködtünk. Mert volt miben...

KIVÁLÓ KAPUSOK

Két kapusunk Fazekas Nándor és Mikler Roland mindhárom meccsen pályára lépett, és a feladatok arányosan eloszlottak közöttük. Fazekassal kezdtünk az oroszok ellen, majd a szünetben Mikler váltotta őt, utóbbi remek formája azt jelentette, hogy megkapta a következő, a spanyolok elleni mérkőzést is. A franciák ellen viszont ismét Fazekassal kezdtünk, aki bravúros teljesítményével döntő érdemeket szerzett a háromgólos sikerből.

Fazekas 68 lövésből 25-öt (37 százalék), Mikler 53-ból 18-at (34 százalék) hárított eddig az Eb-n, ami az átlagosnál magasabb. Fazekas a kapusok összesített rangsorában a dobogóért csatázik, Miklert a középmezőnyben találjuk. A franciák elleni győzelem alkalmával bravúrok sorát bemutató Fazekas akkor az első félidőt 44 százalékkal (11/25) zárta, a végére 48-ig (21/44) jutott. Említsük meg, az akkor epizodista Mikler egy hetesre állt be, és azt hárította is.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, SZERBIA
KÖZÉPDÖNTŐ, 2. CSOPORT, 1. FORDULÓ
Magyarország–Izland 16.10 óra
Franciaország–Szlovénia 18.10
Spanyolország–Horvátország 20.10
A magyar válogatott mérkőzését a Nemzeti Sport Online hagyományos online tudósításban, valamint folyamatosan frissülő, élőképes cikkben is közvetíti.

NEM PERCEMBEREK

Alapcsapatunk tagjai eddig rendkívül sok időt töltöttek a pályán, így – ahogyan azt a franciák elleni utolsó csoportmeccsen is láthattuk – Mocsai Lajos szövetségi kapitánynak forgatnia kell a keretet, de a kispadról érkező emberek sem vallottak szégyent.

A legtöbb időt eddig Iváncsik Gergő töltötte a pályán, aki a háromórányi játékidőből alig több mint tíz percet (2:49:15) hiányzott. Még az első meccsen, Oroszország ellen görcsölt be a vádlija, de az akkori ijedtséget – csak nincs valami komolyabb baj? – azóta már elfelejthettük. Balszélsőnkhöz hasonlóan két óránál többet volt meccsben Ilyés Ferenc (2:19:23), Harsányi Gergely (2:11:34), Mocsai Tamás (2:06:58) és Császár Gábor (2:02.26).

Ilyés jelenléte a védelemben, Császáré a támadásban kulcsfontosságú, de azért nem kizárólag arra korlátozódik. Mindeközben Iváncsik Gergő 67 (10/15), Harsányi 64 (7/11), Császár 63 (17/27), Mocsai Tamás 58 (15/26), Ilyés 47 (7/15) százalékos pontossággal tüzel.

Császár hétből hét büntetőt váltott gólra, ami egyrészt kifejezetten elismerésre méltó, másrészt a vonatkozó statisztikai táblán ezzel jelenleg az élen találhatjuk.

GÓLOK, HŐSÖK, FÁJDALMAK

Ki kell emelni az első mérkőzés óta sérüléssel játszó beálló, Zubai Szabolcs nevét, aki gyakorlatilag nem is edz, csak pihenéssel készül a soron következő mérkőzésre, fájós oldalát kímélendő. Zubait rendszerint a mérkőzések hajrájában kell végleg leültetni a kispadra, addig hősiesen tűri a fájdalmat, vívja nagy csatáját a falban a védőkkel, vagy éppen védőként, nem mellékesen pedig elképesztő pontossággal használja ki a lehetőségeit. A két órához neki sem sok hiányzik (1:51.22), viszont 80 (!) százalékos hatékonysága (12/15) kiemeli őt, nemcsak a mi csapatunkból. A góllövőlistán feltüntetett negyven játékos között Zubai nevét hatos holtversenyben a 35. helyen találjuk, de hatékonyságban csupán hárman előzik meg. Császár Gábor (17 gól) és Mocsai Tamás (15 gól) a középmezőnyben található, de előttük akadnak már négy meccsen szereplő játékosok is.

KIÁLLÍTÁSOK, GÓLPASSZOK, BLOKKOK

Mocsai Lajos oktatófilmje

Kicsit még a franciákról, aztán a mai ellenfélről és úgy általában az esélyekről. Szakértő elemez.

Ilyés Ferenc és Laluska Balázs a kétperces büntetéseket nézve található az élen holtversenyben négy-négy kiállítással, utóbbi a spanyolok ellen szedett össze ebből hármat, meg is kapta a piros lapot érte. Párosunk nevét a kétperces Top 40-nek az első harmadában látjuk, de messze a négy meccsen kilenc kiállítást begyűjtő, ezzel élen álló német Oliver Roggisch-tól. Érdemes megemlíteni a védőspecialista beállónk, Schuch Timuzsin nevét, aki a korábbi világversenyekkel ellentétben lényegesen „tisztábban" dolgozik, 46.30 perc alatt három mérkőzésen két kiállítást érdemelt ki.

Az asszisztokban a kezdőnk belső emberei jeleskednek (Császár 8, Ilyés és Mocsai Tamás 7-7), de messze vannak a lista élén található szlovén Uros Zormantól (23). Csapatunk kapitánya, Ilyés Ferenc hét blokkjával (meccsenként 2.3) a vonatkozó statisztikai kimutatásban az előkelő második helyen áll, ugyanott Laluska és Schuch nevét (2-2 blokk) és feltüntetik.

POKOLI MECCSEN POKOLI NAGY GYŐZELMET LÁTNA BALZSAY KÁROLY


ELLENFELEINK LESZNEK
A D-csoport – a miénkhez hasonlóan – nagyon kiegyenlített volt, mindössze egy meccsen volt két gólnál nagyobb különbség a végén. A horvátok pontveszteség nélkül jutottak tovább, de ezt aligha lehetne diadalmenetnek nevezni, hiszen simán, meggyőző különbséggel csak a norvégokat győzték le, akik számára akkor a továbbjutás már lényegében elérhetetlenné vált. Ehhez ugyanis legalább egy pontot kellett volna szerezniük az északiaknak. A csoport további hármasa körbeverte egymást, döntött a minitabella, amelyen az rangsorolt, hogy a norvégok egy, a szlovénok és az izlandiak két-két góllal nyertek.
A D-CSOPORT EREDMÉNYEI
Norvégia–Szlovénia 28–27
Horvátország–Izland 31–29
Szlovénia–Horvátország 29–31
Izland–Norvégia 34–32
Izland–Szlovénia 32–34
Horvátország–Norvégia 26–20
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik