A sajtótájékoztató célja az volt, hogy az osztrákok a téli programajánlati kínálatukkal bemutatkozzanak a magyar szurkolók előtt, hiszen amellett, hogy 2010 januárjában 19-e és 31-e között a szomszéd ország ad otthon a kézilabda-világversenynek, a téli sportok szerelmesei is kikapcsolódhatnak egyúttal az adott időpontban.
Az Európa-bajnokság meccseire Innsbruckban, Linzben, Grazban, Bécsben és Bécsújhelyen kerül sor (a magyarokéira pedig az utóbbi kettőben, azaz a hozzánk közelebb eső fővárosban és Alsó-Ausztriában). A városok csarnokait az EHF (Európai Kézilabda-szövetség) képviselői már „átvették", most már a finomhangolásé a főszerep. A meccsek este lesznek, így nappal síelhetnek a kézilabdát szerető szurkolók. Csoknyai István, férfiválogatottunk szövetségi kapitánya elmondta, rendkívül örül annak, hogy ismét egy Magyarország szomszédos állam rendezi a kézilabdázók világeseményét, mert így reménykednek abban, hogy nagyszámú magyar publikum előtt zajlanak majd a mérkőzések.
„Természetesen nagyon fontosak a körülmények, és azt hiszem, az osztrák vendéglátást ismerve ezzel nem is lesz probléma. A Horvátországban elért hatodik helyezés után most is büszkén szeretnénk hazajönni a tornáról, de konkrétumot még nem mondanék. Első körben jussunk tovább a csoportból, mert ez sem lesz egyszerű feladat, és aztán lépésről lépésre haladhatunk majd. Én mindenesetre bízom a fiúkban."
A kapitány elmondta még, hogy a közvetlen felkészülés a december 20-án véget érő bajnoki idény után kezdődik, a két ünnep között egyéni programmal készülnek a játékosok, január 2-től pedig a teljes csapat együtt hangol az Európa-bajnokságra. Lengyelország, Horvátország és Ausztria részvételével már az Eb helyszínén játszik egy felkészülési tornát a magyar csapat, és ekkor felmérheti majd, hol is tart a hangolásban.
|
Gerhard Hofbauer, az Osztrák Kézilabda-szövetség elnöke reméli, hogy az 1995-ös osztrák-magyar közös rendezésű női világbajnokság tapasztalataiból tanulva még profibb tornát szervezhet majd országa. A nagy verseny egyik főszervezője a jegyvásárlás fontosságát is kiemelte.
„Szeretném felhívni a magyar szurkolók figyelmét – akikre nagy számban számítunk –, hogy idejében vegyék meg belépőiket a találkozókra, nehogy lemaradjanak a meccsekről. 1995-ben például a döntőre rengeteg magyar drukkert nem tudtunk beengedni jegy nélkül, mert teljesen tele volt a csarnok. A jegyeket húsz és hatvan euró közti áron hoztuk forgalomba, tehát akár karácsonyi ajándékként is a csomagba kerülhetnek."
A sajtótájékoztatón elhangzott még, hogy Alsó-Ausztria tartomány a sport szerelmeseit nemcsak a kézilabdával próbálja odacsábítani, hanem különböző téli sportokkal is igyekszik felhívni magára a figyelmet. Délelőtt síelést, délután pedig meccsnézést kínál a magyaroknak. Amennyiben az időjárás nem teszi lehetővé, hogy természetes havon csússzanak a lejtőkön, úgy speciális hóágyúkkal „hozzák majd formába” a lankákat. Ráadásul a világkupaszintű világítás éjjeli csúszásokat is lehetővé tesz. Ha tehát a kézilabdás fiúk a pályán is úgy lőnek majd, mint az osztrák hóágyúk, akkor nagy baj nem lehet.