Kerékpár: Katar szakaszt rendezne a 2016-os Tour de France-on

2011.07.25. 19:36
Címkék
A 2022-es labdarúgó-világbajnokságnak otthont adó Katar a legrangosabb kerékpáros körverseny, a Tour de France 2016-os kiírásának egyik szakaszát rendezné. Az országnak már van kötődése a viadalhoz, hiszen idén az állami tulajdonban lévő Qatar Airways volt a Tour hivatalos légitársasága.

„Az uralkodó ötlete volt, és már egy ideje gondolkodott rajta. A tárgyalások már meg is kezdődtek, és úgy gondolom, van lehetőségünk a megvalósításra. Egy rövid prológot rendezhetünk, melynek néhány pontján vízzel permeteznénk. Technikai probléma nincs ennek véghezvitelére" – mondta a katari kormány egyik szóvivője, és hozzátette: a pályázat a 2016-os Tourra szólna.

A jövő évi francia körverseny a belgiumi Liege-ből indul, míg a 2013-as – a 100. Tour de France – Korzikáról. Firenze pályázik a 2014-es prológra, míg többek között spanyol, angol, holland, német és osztrák városok is szeretnének szakaszt rendezni a legrangosabb kerékpáros viadalon.

A katari pályázat egyik buktatója a hatalmas nyári hőség lehet.

Legfrissebb hírek

Tenisz: Arthur Fils nyerte a cincinnati mesterversenyt

Tenisz
52 perce

Hétfői sportműsor: pályán a Chelsea; kezdődik az öttusa-vb

Angol labdarúgás
1 órája

Szoboszlai, a Büntető; verhetetlen az ETO

E-újság
1 órája

Fermín López és Raphinha is duplázott, utóbbi Julián Álvareznek is üzent

Spanyol labdarúgás
1 órája

Légiósok: Baráth Péter egymás után a második meccsén szerzett gólt – ismét győztek

Légiósok
2 órája

Serie A: a Milan két perc alatt lerendezte a Torinót

Olasz labdarúgás
2 órája

Gömöri, a hős – Bobory Balázs publicisztikája

Labdarúgó NB II
2 órája

Jobb pipa Keegan kedvére – Deák Zsigmond jegyzete

Angol labdarúgás
2 órája