Kajak-kenu: B-próbát kér a doppingügyben érintett versenyző

2011.10.12. 18:23
Címkék
A doppingügyben érintett versenyző jogi képviselője arról tájékoztatta a Magyar Kajak-Kenu Szövetséget (MKKSZ), hogy a sportoló vitatja a doppingvétség elkövetését, és kéri a B-minta analízisét – közölte szerdán az MTI-vel az MKKSZ.

A szervezet szeptember végén hozta nyilvánosságra, hogy a Magyar Antidopping Csoport (MACS) tájékoztatása szerint a sportág egyik felnőtt versenyzője pozitív vizeletmintát produkált egy tavaszi ellenőrzés során.

„Az érintett sportoló idén egyetlen jelentős világversenyen, így természetesen a szegedi világbajnokságon sem szerepelt a magyar válogatottban” – közölte akkor az MKKSZ, amely a jogszabályi előírásoknak megfelelően már felfüggesztette a sportoló versenyzési engedélyét, és az intézkedés a doppingeljárás végéig mindenképpen érvényben marad.

A szerdai közlemény hangsúlyozza: a személyiségi jogok védelme miatt, a versenyző jogi képviselőjének kérésére a sportolót nem áll módjukban megnevezni.

Legfrissebb hírek

Ezüstérmes Alessandro Chiappini csapata a női röpi Challenge-kupában

Röplabda
10 perce

Történelem, mindhárom magyar kezd a Liverpool–Galatasaray BL-visszavágón

Bajnokok Ligája
15 perce

Pődör Rebeka 13 gólja is kevés volt az Esztergom ellen

Kézilabda
27 perce

Férfi vízilabda Eurokupa: hatgólos előnnyel utazik Nagyváradra a BVSC

Vízilabda
43 perce

A Chelsea-nek gólt lőtt, de a BL negyeddöntőit várhatóan kihagyja a PSG támadója

Bajnokok Ligája
49 perce

Gróf Dávid: Fájdalmas lett a befejezés, de összességében elégedettek lehetünk

Európa-liga
52 perce

Női kézilabda NB I: Ferencváros–Győr

Kézilabda
55 perce

Szalai Attila: Ha újra dönthetnék, ismét a Bundesligába szerződnék

Magyar válogatott
1 órája
Ezek is érdekelhetik