Kajak-kenu: B-próbát kér a doppingügyben érintett versenyző

2011.10.12. 18:23
Címkék
A doppingügyben érintett versenyző jogi képviselője arról tájékoztatta a Magyar Kajak-Kenu Szövetséget (MKKSZ), hogy a sportoló vitatja a doppingvétség elkövetését, és kéri a B-minta analízisét – közölte szerdán az MTI-vel az MKKSZ.

A szervezet szeptember végén hozta nyilvánosságra, hogy a Magyar Antidopping Csoport (MACS) tájékoztatása szerint a sportág egyik felnőtt versenyzője pozitív vizeletmintát produkált egy tavaszi ellenőrzés során.

„Az érintett sportoló idén egyetlen jelentős világversenyen, így természetesen a szegedi világbajnokságon sem szerepelt a magyar válogatottban” – közölte akkor az MKKSZ, amely a jogszabályi előírásoknak megfelelően már felfüggesztette a sportoló versenyzési engedélyét, és az intézkedés a doppingeljárás végéig mindenképpen érvényben marad.

A szerdai közlemény hangsúlyozza: a személyiségi jogok védelme miatt, a versenyző jogi képviselőjének kérésére a sportolót nem áll módjukban megnevezni.

Legfrissebb hírek

Újabb középpályását engedi el a Man. City; nagy ajánlatot kaphat a Chelsea – keddi transzferhíradó

Minden más foci
12 perce

Száz ember ellen áll ki gokarttal Verstappen Silverstone-ban

F1
22 perce

75 millió euróért igazolt középpályást a Man. United – hivatalos

Angol labdarúgás
42 perce

Indul a harmadik 21 napos kihívás – várják a futókörök jelentkezését

Csupasport
1 órája

Ismét szettgyőzelem nélkül maradt a magyar válogatott a női röplabda Eb-n

Röplabda
2 órája

Kosárlabda: ötnapos 3x3-as fesztivál jön Debrecenben

Kosárlabda
2 órája

A Veszprém álma az övé is – sztárportré Lukas Jörgensenről

Képes Sport
2 órája

Fallabda: Takács Benedek nagy csatában kiesett a Budapest Open nyolcaddöntőjében

Egyéb egyéni
3 órája