Az ukránok megtréfálták az amerikai csapatot

SZÛCS MIKLÓSSZÛCS MIKLÓS
2005.05.09. 23:56
Ezt a szemtelenséget! Amit Ovecskin megengedett magának a kazahok elleni meccs 28. percében, azért jobb helyeken minimum párbajra hívják ki az embert. Néhány száz évvel ezelőtt vélhetően maga Kolesznyik is így tett volna, de hát mostanság már nem azokat az időket éljük, így jobb híján kénytelen volt megalázottként feltápászkodni a jégről.
Conklin itt még megakadájozza az ukrán gólt

Néhány pillanattal korábban ugyanis Dacjuk félelmetesen pontos kiugratásával a fentebb említett Ovecskin - mind a ketten a Dinamo Moszkvában töltötték az idényt, volt idejük tehát összeszokni - lépett ki a kék vonalnál, majd elképesztően finom csellel elküldte Kolesznyiket jobbra, és míg a kazah kapus a jégen hanyatt fekve fetrengett, a csatár elhúzta mellette a pakkot, majd hanyagul bepofozta a kapuba.

Tényleg megalázó volt.

Egyébként az egész meccs egyoldalúra sikerült, igaz, ebben nem volt semmi meglepő, hiszen bár mindkét együttes az elitben szerepel, egykategóriányi különbség azért mindenképpen van közöttük. Ettől függetlenül a meglehetősen kényelmesen hokizó oroszok az első harmadot ellazsálták, de aztán a másodikban gyorsan szórtak egy hármast, és ezzel a maguk részéről elintézettnek tekintették a derbit. A kazahok erőlködésének az 58. percben meglett az eredménye, Dudarjov kifejezetten tetszetős egyéni megoldás után - a kapu mögül visszafordult, majd a jobb felső sarokba emelt - szépített, de a Krikunov-legénységet ez sem zökkentette ki a maga nyugodt, időnként a régi orosz iskolára emlékeztető, látványos megoldásokkal tarkított játékából. Idegeskedésre amúgy sem volt ok, elvégre ekkor már biztos volt a győzelem, amely egyben a középdöntő utolsó játéknapjától függetlenül az E-csoport első helyét jelentette számukra. Ha esetleg valamiért mégis aggódnia kell a szakvezetőségnek, az legfeljebb a helyzetkihasználás lehet: a találkozón 48:19 volt a kapura lövési arány, ennek alapján a 3-1 igencsak visszafogott eredmény…

Szavazás

Jégkorong vb, Ausztria: ki lesz a bajnok?

De hát akkor mit szóljanak az amerikaiak?! Ezzel az összecsapással párhuzamosan Innsbruckban döntetlent játszottak az addig pont nélkül álló ukránokkal, mégpedig úgy, hogy a lövési arány ott még döbbenetesebb fölényt mutatott: 39:9. Ha ehhez hozzáteszszük, hogy a meccsen az ukránok szereztek vezetést, és a tengerentúliak a 43. percig csak futottak az eredmény után, ráadásul másfél perccel a vége előtt büntetőt hibáztak… Nos, vélhetően nekik is jól jön majd a két pihenőnap, ami a csütörtöki negyeddöntőig hátravan, és ki tudja, ezalatt talán Peter Laviolette amolyan "kötelező olvasmányként" megnézeti játékosaival a német-szlovén meccset, mintegy illusztrálva a "hogyan lőjünk gólokat" című kiselőadását. Mert bizony az alsóházi összecsapáson a németek nagyon odatették magukat, tudatosítván a mezőnnyel: fatális félreértés lehet, hogy nekik itt kell játszaniuk. A bizonyítási eljárás szenvedő alanyai a szlovénok voltak, nem győzték kapkodni a fejüket, és beleszaladtak az ezen a szinten korántsem mindennapos 9-1-es verésbe.

60. Vb, AUSZTRIA (BÉCS, INNSBRUCK), Középdöntő
E-csoport:
Oroszország-Kazahsztán 3-1 (0-0, 3-0, 0-1).
Gólszerző: Dacjuk (23:46, A. Markov, Ovecskin), Ovecskin (27:42, Dacjuk, Kovaljov), Zinovjev (35:47, Kovalcsuk), ill. Dudarjov (57:38, R. Kozlov, Upper). Kapusok: Szokolov 18 védés/19 lövés, ill. Kolesznyik 31/34, a 3. harmadtól Oguresnyikov 14/14. Svájc- Fehéroroszország 2-0 (1-0, 0-0, 1-0). G: Bezina (1:55, Jeannin, Fischer), Ziegler (59:34 - üres kapu, Streit, Plüss). K: Gerber 17/17, ill. Mjozin 23/24

F-csoport:
Egyesült Államok-Ukrajna 1-1 (0-0, 0-1, 1-0).
G: Hauer (42:45 - emberelőny, Weight), ill. Kaszjancsuk (30:15, Szemencsenko). K: Conklin 8/9, ill. Szimcsuk 38/39. Finnország-Lettország 0-0. K: Backström 15/15, ill. Irbe 29/29

Alsóházi rájátszás:
Németország-Szlovénia 9-1 (3-0, 5-0, 1-1).
G: Goc (3:35 - emberhátrány; 33:31, Kreutzer), Kreutzer (10:33 - ee., Schubert, Benda), Hecht (19:32 - ee., Schubert; 28:46, Benda), Benda (27:06, Hecht), Fürchner (27:59 - ee.), Boos (30:58 - ee., Lewandowski, Retzer), Martinec (48:26, Ehrhoff, Schubert), ill. Kontrec (49:08, Golicic). K: Müller 19/20, ill. Glavic 19/27, 33:31-től Hocevar 24/25