Ligue 1: a Bölöni irányította Metz kikapott egy hajrábeli góllal

B. D. K.B. D. K.
2023.09.24. 14:57
Kikaptak Bölöniék (Fotó: AFP)
A Bölöni László irányított Metz odahaza egy góllal kikapott a Strasbourgtól a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 6. fordulójának vasárnapi első mérkőzésén.

Az első félidőben egyáltalán nem forogtak veszélyben a kapuk, a Metz nem tudta eltalálni azt, míg a Strasbourg nem is próbálkozott lövéssel. A csapatok a szünet sem alakítottak ki sok helyzetet, ám a vendégek a hajrában az első kaput eltaláló kísérletükből Habib Diarra révén így is meg tudták szerezni a vezetést, ami végül elégnek is bizonyult a három ponthoz, ezzel pedig megelőzték Bölöni Lászlóékat a tabellán (0–1). (VIDEÓ ITT!)

A Metznek megszakadt a négy tétmeccsből álló veretlenségi sorozata, így hat forduló után két győzelemmel, két döntetlennel és két vereséggel áll.

FRANCIA LIGUE 1
6. FORDULÓ
Metz–Strasbourg 0–1
(H. Diarra 83.)
Le Havre–Clermont 2–1 (Alioui 4., Bayo 7., ill. C. O. Konaté 45+1.)
Lens–Toulouse 2–1 (Said 45+1., Guilavogui 84., ill. Gelabert Pina 33.)
Montpellier–Rennes 0–0

PSG–Olympique Marseille 4–0 (Hakimi 8., Kolo Muani 37., Goncalo Ramos 47., 89.)

Szeptember 26., kedd
21.00:
Lille–Reims

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Nantes–Lorient 5–3 (Abline 42., Cömert 46., Mosztafa Mohamed 55., Mollet 84., Simon 90+7. – 11-esből, ill. Kroupi 6., Favre 75., Tosin 85.)
Brest–Lyon 1–0 (Mounié 87.)