Vb 2014: Blatter Brazíliában egyeztetett, enyhült a feszültség

Vágólapra másolva!
2012.03.16. 20:47
Címkék
Elérte célját Joseph Blatter kezdeményezése: a  Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) vezetője és Dilma Rousseff brazil köztársasági elnök pénteki megbeszélése után a remények szerint zavartalanul folytatódhatnak a 2014-es brazíliai világbajnokság előkészületei.

Azzal zártuk az egyeztetést, hogy kéz a kézben dolgozunk tovább, s arra törekszünk, hogy a valaha volt legjobb világbajnokságra kerüljön sor Brazíliában" – mondta Blatter a kétórás brazíliavárosi eszmecsere után.Azzal zártuk az egyeztetést, hogy kéz a kézben dolgozunk tovább, s arra törekszünk, hogy a valaha volt legjobb világbajnokságra kerüljön sor Brazíliában" – mondta Blatter a kétórás brazíliavárosi eszmecsere után.

A találkozóra két héttel az után került sor, hogy Jérome Valcke, a FIFA főtitkára úgy fogalmazott: az előkészületek lassúsága miatt a házigazdáknak szükségük lenne egy „farba rúgásra". Kijelentése nagy vihart kavart Brazíliában, a vb szervezői megtagadták a további együttműködést vele. Aldo Rebelo sportminiszter elfogadhatatlannak és sértőnek nevezte a főtitkár szavait, aki erre a múlt héten elnézést kért. A szaktárca vezetője ezt követően közölte, hogy Brazília lezártnak tekinti az ügyet, ezzel együtt Valcke március 12-re tervezett újabb egyeztető útját elhalasztották, Joseph Blatter pedig egyeztetést kezdeményezett Dilma Rousseff-fel. A hét elején aztán bejelentette lemondását Ricardo Teixeira, a brazil futballszövetség, valamint a világbajnokság szervezőbizottságának elnöke.

Blatter a pénteki egyeztetést követően arról is beszélt, hogy Dilma Rousseff elnök megígérte: Brazília tartja magát azokhoz a vállalásokhoz, melyeket a FIFA-nak tett a korábbi elnök Luiz Inacio Lula da Silva hivatali ideje alatt. Azt ugyanakkor nem közölte, hogy továbbra is Jérome Valcke lesz-e az összekötő.

„Valcke a FIFA-nak dolgozik ezután is, a Brazília és közte fennálló problémát a FIFA elnökének kell megoldania. Adnának nekem egy kis időt, hogy megtaláljam a megoldást?" – fordult a jelenlévő újságírókhoz Blatter.

Brazília elnök asszonya azt emelte ki, hogy „Brazília és a FIFA közös célja egy sikeres világbajnokság megszervezése" és ezért mindkét fél a harmonikus együttműködésre törekszik.

„A kormány igyekszik tartani magát a vállalásaihoz" – szögezte le a brazil sportminiszter.

A megbeszélésen jelen volt a világbajnokságok legeredményesebb góllövője, a kétszeres aranylabdás Ronaldo, illetve a futballtörténelem egy korábbi csillaga, a háromszoros világbajnok Pelé is. Utóbbi a vb tiszteletbeli nagyköveteként a saját közreműködését egy tűzoltóéhoz hasonlította.

Legfrissebb hírek

Van Duijvenbode 111-es átlaggal nyerte meg döntő szettjét a darts-vb-n

Egyéb egyéni
2 órája

Buszsofőrök az NB I-es csapatoknál; Bárány Donátra az FTC után államvizsga vár

E-újság
3 órája

Keddi sportműsor: Katarban átadják a FIFA 2025-ös díjait

Minden más foci
3 órája

Számmisztika helyett lelkiismeret – Mohai Dominik jegyzete

Labdarúgó NB I
3 órája

A pince magányában – Kő András publicisztikája

Vízilabda
3 órája

Nyolc gól az Old Traffordon: pazar meccset látott, de nem örülhetett győzelemnek a MU-tábor

Angol labdarúgás
3 órája

Megőrizte idegenbeli veretlenségét a Betis

Spanyol labdarúgás
3 órája

Legyőzte a Comót, tizedik sikerét aratta a Roma

Olasz labdarúgás
3 órája
Ezek is érdekelhetik