Eb 2020, B-csoport: portugál siker, látványos C. Ronaldo-gól

2019.10.11. 22:38
Cristiano Ronaldo és Bernardo Silva, vagyis két gólszerző Nélson Semedóval (középen) ünnepel (Fotó: AFP)
A B-csoport nagyágyúi közül az éllovas Ukrajna és a címvédő Portugália is győzött a 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjének pénteki játéknapján: a portugálok vendége Luxemburg (3–0), a 24-es döntő küszöbére érő ukránoké Litvánia volt (2–0).

EB-SELEJTEZŐ
7. FORDULÓ

B-CSOPORT
Portugália–Luxemburg 3–0
(B. Silva 16., C. Ronaldo 68., Guedes 89.)
Ukrajna–Litvánia 2–0 (Malinovszkij 29., 58.)

A lisszaboni José Alvalade Stadionban Bernardo Silva gyors gólja megkímélte a portugálokat attól, hogy sokáig küszködniük kelljen a luxemburgi védelem feltörésével. A második félidőben aztán „besegítettek” a vendégek egy gólpasszal felérő hibával – a letámadó Cristiano Ronaldo köszönte szépen, és gyönyörűen a kapuba emelt. Nem sokkal a lefújás előtt, egy szögletet követően a csereként beálló Goncalo Guedes állította be a végeredményt.

Egy kis stat: Cristiano Ronaldo karrierje 699. gólját szerezte tétmérkőzésen, ezek közül 94 született a portugál válogatott mezében.

CRISTIANO RONALDO GÓLJA

Harkivban Tarasz Sztepanenko fejelt, Andrij Jarmolenko lőtt egy kapufát az első félidőben, de ami a lényeg, hogy a kettő között Ruszlan Malinovszkij egy szép adogatás végén megszerezte a vezetést az ukránoknak. A fordulás után az Atalanta légiósa lőtt egy szép gólt szabadrúgásból is.