Liverpool: Van Dijk döntött, nem játszik az Európa-bajnokságon

2021.05.12. 12:36
null
Van Dijk (jobbra) kihagyja az Eb-t (Fotó: AFP)
Virgil van Dijk, az angol élvonalbeli Liverpool holland válogatott labdarúgója a klub hivatalos honlapjának adott interjúban bejelentette, nem vesz részt a nyári, részben budapesti rendezésű Európa-bajnokságon.

 

 

A júliusban a 30. életévét betöltő hátvéd októberben keresztszalag-szakadást szenvedett. Bár a kiváló futballista felépülése jól halad, úgy döntött, inkább a következő idény kezdetére szeretne fókuszálni, ezért kihagyja az Eb-t.

„Hét hónapja sérültem meg, hosszú út áll mögöttem
– idézi a liverpoolfc.com Van Dijkot. Döntenem kellett az Eb-részvételről. Úgy érzem, a jó döntés az, hogy nem játszok a tornán. Természetesen szomorú vagyok, hogy nem vezethetem a hazámat az Eb-n, de meg kell barátkoznunk a helyzettel.”

Van Dijk 2015-ben mutatkozott be a nemzeti együttesben, 2018 óta ő a holland válogatott csapatkapitánya. A Liverpool játékosa még nem játszott Európa-bajnokságon vagy világbajnokságon. Az oranje a 2016-os Eb-re és a 2018-as vb-re nem jutott ki.

Hollandia az idei Eb-n Ukrajnával, Ausztriával és Észak-Macedóniával küzd meg a csoportkörben. Mindhárom csoportmeccsét hazai pályán, az amszterdami Johan Cruyff Arénában játssza.


 

 


 

Legfrissebb hírek

„Ezt csak a legjobbak tudják" – sokat kritizált középpályását dicsérte a Palace-meccs után Guardiola

Angol labdarúgás
4 perce

Még nincs vége: a City behúzta elmaradt meccsét, két körrel a vége előtt két pontra az Arsenaltól

Angol labdarúgás
12 órája

Manchester United: Carricket még az idény vége előtt megerősíthetik posztján – sajtóhír

Angol labdarúgás
22 órája

Veszélybe került Ben White vb-szereplése

Angol labdarúgás
2026.05.12. 19:57

Mathys Tel parádés gólt lőtt, a hibája viszont a Tottenham két pontjába került a Leeds ellen

Angol labdarúgás
2026.05.11. 23:10

Az Arsenalnak szabad azt, amit más csapatnak nem? Berágtak a játékvezetőre a West Hamnél

Angol labdarúgás
2026.05.11. 09:45

Trossard és a VAR volt a megmentő, nyert az Arsenal a West Ham otthonában

Angol labdarúgás
2026.05.10. 19:34

A végén büntetett a Nottingham a Newcastle ellen, és közel van a bennmaradáshoz

Angol labdarúgás
2026.05.10. 17:05
Ezek is érdekelhetik