Euro 2012: Prandelli úgy érzi, lehetett volna bátrabb is

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2012.07.02. 19:16
Címkék
A spanyolok ellen elvesztett Eb-döntőről beszélt Cesare Prandelli, az olasz labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya a hétfőn, Krakkóban tartott sajtótájékoztatóján.

Az olasz újságírók elismerő tapssal fogadták Prandellit, aki a válogatott hazaindulása előtt nyilatkozott a vasárnap este a spanyolok ellen 4–0-ra elveszített Eb-döntőről.

„Bátrabbnak kellett volna lennem. A spanyolokkal szemben módosítanom kellett volna a csapat összetételét, nem tettem meg, mivel az irántuk érzett tiszteletből ugyanazokkal a játékosokkal akartam pályára lépni, akikkel eljutottam a döntőig" – hangoztatta Prandelli.

Hozzátette, két nappal több pihenés jót tett volna a németekkel szembeni elődöntő után elfáradt csapatnak.

Prandelli szerint az általa vezetett válogatott mindenképpen elismerést érdemel, mivel a „megöregedett és fásult Olaszországban váltani próbált új és ötletes hozzáállással".

Megerősítette, hogy a 2014-es világbajnokságon is ő fogja vezetni az olasz válogatottat, amelynek következő nagy feladata – az ősszel kezdődő vb-selejtezők mellett – a jövő évi dél-amerikai Konföderációs Kupa lesz.

Az olasz válogatott gépe este hat órakor szállt le a római repülőtéren, ahol a családtagok és hatalmas tömeg várta. Prandellit és a játékosokat hétfő este Giorgio Napolitano köztársasági elnök fogadja Rómában.

Legfrissebb hírek

Brown Viktória az erdei és hegyi futóversenyek felé veszi az irányt

Csupasport
21 perce

Óriási meglepetés az FA-kupában, hatodik ligás csapat búcsúztatta a címvédőt!

Angol labdarúgás
33 perce

Enyingi Patrik nem indul a fedett pályás atlétikai világbajnokságon

Atlétika
36 perce

Férfi vízi Eb: Magyarország–Franciaország

Vízilabda
44 perce

Felkészülés: újpesti siker a Kassa ellen

Labdarúgó NB I
52 perce

Csalhatott az északmacedón bírópáros, ezért nem vezethet a kézilabda Eb-n

Kézilabda
56 perce

Lindsey Vonn újabb vk-versenyt nyert

Téli sportok
1 órája

A címvédő spanyolok sima győzelmével indult a vízilabda Eb

Vízilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik