Euro 2012: Hihetetlenül lassan teltek a hajrá percei - Gomez

Vágólapra másolva!
2012.06.13. 23:25
Címkék
Mario Gomez duplázott Hollandia ellen, így Németország a szerdai mérkőzésen aratott 2–1-es sikerével továbbra is őrzi százszázalékos mérlegét a lengyel-ukrán közös rendezésű labdarúgó Európa-bajnokság csoportkörének második fordulójában. A tornán már három gólnál tartó német center szerint a végjátékra nagyon elfáradt csapata.

„Hihetetlenül lassan teltek a hajrá percei” – mondta a duplázó Gomez, aki 2–0-s német vezetésnél adta át a helyét Miroslav Klosénak a 72. percben. A hollandok egy perccel később szépítettek ugyan, de a hátralévő húsz percben többre már nem futotta erejükből.Gomez, aki 2–0-s német vezetésnél adta át a helyét Miroslav Klosénak a 72. percben. A hollandok egy perccel később szépítettek ugyan, de a hátralévő húsz percben többre már nem futotta erejükből.

„Az első félidőben kimondottan jól játszottunk, viszont az utolsó percekre nagyon elfáradtunk. De ha egy Maneul Neuer áll a gólvonalon, akkor képes vagy ellenállni a nyomásnak. Ettől függetlenül nagyon gyötrelmes utolsó perceink voltak.”

„Egyre nagyobb az önbizalmunk, Dániát is le akarjuk győzni” – mondta Bastian Schweinsteiger, a német együttes gólpasszait szállító középpályása.

„Kinyitottuk magunknak az ajtót a negyeddöntőbe jutáshoz. A saját kezünkben a döntés, miután remek, de szoros győzelmet arattunk egy rendkívüli meccsen” – nyilatkozta Joachim Löw, a németek szövetségi kapitánya.

„Az első félidőben agresszíven játszottunk, és jól passzoltunk. A második játékrészben ezekből kevesebbet tudtunk bemutatni” – fogalmazott Holger Badstuber, a Nationalelf védője.

Legfrissebb hírek

Heti program: a Paks El-selejtezőt játszik, rajtol a vízilabda-vb

Minden más foci
4 órája

Hétfői sportműsor: Babos és Stollár is mérkőzést játszik Wimbledonban

Birkózás
5 órája

Sándor Tamás: A tulajdonosok nem tudják, ki vagyok; német győzelem a Magyar Derbyn

E-újság
5 órája

A finneket is legyőzték, továbbra is hibátlanok és elsőként tovább is jutottak a norvégok a női futball Eb-n

Minden más foci
5 órája

Túl erős katalán érzelmek – Cselőtei Márk publicisztikája

Spanyol labdarúgás
5 órája

Kosárlabda: legyőzte a portugálokat az U18-as leányválogatott az Eb-n

Utánpótlássport
6 órája

Sérülés miatt Fritz 40 perc alatt továbbjutott; Szabalenka is ott van a nyolc között Wimbledonban

Tenisz
6 órája

Folytatódott Alcaraz sorozata, Rubljov csak egy szettet tudott elcsenni tőle Wimbledonban

Tenisz
6 órája
Ezek is érdekelhetik