Az Eb végére nevet is kapott a varsói Nemzeti Stadion

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2012.06.28. 14:22
null
A jövőben Kazimierz Górski nevét viseli a varsói Nemzeti Stadion (Fotó: Action Images)
Címkék
Kazimierz Górski, a legendás szövetségi kapitány nevét viseli a jövőben a varsói Nemzeti Stadion, amely a lengyel-ukrán közös rendezésű Európa-bajnokság nyitómeccsének otthont adott.

A lengyel parlament csütörtöki ülésén egyhangúlag fogadta el a sportbizottság által javasolt határozatot.

A közvélemény attól tart, hogy a névadás árthat az arénának, mivel az aggodalmak szerint a nehezen fenntartható nemzeti stadionnak körülményes lesz olyan szponzort találni, amely nem ragaszkodna saját nevének feltüntetéséhez a sportlétesítmény hivatalos nevében.

A 2006-ban elhunyt Kazimierz Górski 1970-től hat éven át volt a lengyel nemzeti együttes szövetségi kapitánya. A válogatottal 1972-ben aranyérmet szerzett a müncheni olimpián és négy évvel később ezüstérmes lett Montrealban. Az 1974-es németországi világbajnokságon pedig harmadik helyezést ért el. Később görög csapatokat irányított, többek között a Panathinaikoszt, majd 1991 és 1995 között ő vezette a lengyel szövetséget (PZPN).

Az 58 ezer férőhelyes aréna a városközpont közvetlen szomszédságában épült, egy régebbi stadion helyén, fehér-piros homlokzata a nemzeti lobogó színeit idézi. A három évig tartó építkezés összesen csaknem 447 millió euróba került.

A varsói stadionban csütörtökön rendezik az utolsó meccset az Eb-n: a német és az olasz gárda a fináléba jutásért találkozik egymással.

Legfrissebb hírek

A Parma Balogh Botond nélkül jutott tovább az Olasz Kupában; könnyedén ment tovább a Milan

Olasz labdarúgás
11 perce

Stollár búcsúzott párosban Clevelandben

Tenisz
21 perce

Egy megpattanó lövés döntött, a PSG csak üggyel-bajjal tudott nyerni Nantes-ban

Francia labdarúgás
34 perce

Gundel-Takács parádézott a ráadásban, nem kapott ki Pakson a Zalaegerszeg

Labdarúgó NB I
1 órája

Duplázott az NB II-es gólkirály a Puskás II-ben, hatot vágott a Kisvárda és a Vasas tartalékcsapata

Labdarúgó NB II
1 órája

Kosárlabda: legyőzte Finnországot az U16-os leányválogatott az Eb-n

Utánpótlássport
1 órája

A regisztrációs problémák ellenére a Getafe győzelemmel rajtolt, nyert az Athletic Bilbao is

Spanyol labdarúgás
1 órája

Evezés: négy versenyző kisajátította a döntőket a beach sprint ob-n

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik