Labdarúgás: Szinisa Mihajlovics félt, hogy lelövik őket Magyarország felett

2012.05.14. 23:25
Címkék
Szinisa Mihajlovics, a korábbi nagyszerű jugoszláv/szerb labdarúgó 1992 nyarán attól tartott, hogy Magyarország felett lelövik a repülőgépüket – többek között ez derül ki abból a dokumentumfilmből, amit az egyik japán televíziós csatorna forgatott a húsz évvel ezelőtti labdarúgó Európa-bajnokságról politikai okok miatt kizárt jugoszláv válogatottról.

„Az európai labdarúgás királyai – a jugoszláv válogatott szétesése" címmel készített filmben a WOWOW csatorna felkérésére interjúkat készítettek az 1992-es Eb-ről a délszláv polgárháború miatt kizárt válogatott szövetségi kapitányával, Ivica Osimmal, valamint a csapat meghatározó játékosaival, Robert Prosineckivel, Dejan Szavicseviccsel, Darko Pancsevvel és a Japánban nagy népszerűségnek örvendő Dragan Sztojkoviccsal – írja az újvidéki Magyar Szó.Magyar Szó.

A hatodik megszólaló Szinisa Mihajlovics, a szerb szövetségi kapitányi cím jelenlegi várományosa, akitől többek között azt kérdezték: emlékszik-e arra a napra, amikor biztossá vált, hogy Jugoszlávia nem játszhat az Eb-n, s a csapatnak Svédországból haza kellett utaznia?

„Egy újvidéki barátom, Szteva Popov vezette a repülőgépet, így én is ott ülhettem vele a pilótafülkében – idézi a Magyar Szó Mihajlovics válaszát. – Magyarország felett jártunk, amikor két MIG típusú repülőgép csatlakozott hozzánk, s felszólítottak bennünket, hogy szálljunk le. Popov azonban nem akart leszállni. Én azt mondtam neki: hé, várj már! Szálljunk le. Lőni fognak ránk, ha nem úgy cselekszünk, ahogy kérik, lelőnek bennünket! Ő azt mondta: nem, szóba se jöhet, ha le kell szállni, akkor majd leszállok az autópályára. Mivel a MIG-eket vezető pilóták látták, hogy nem fogunk leszállni, elengedtek bennünket."

Legfrissebb hírek

Tenisz: Bondár döntős párosban, Udvardy elődöntőbe jutott

Tenisz
23 perce

Kiderül, ki az egyértelmű esélyes a kupagyőzelemre

Kosárlabda
32 perce

Vívás: bronzérmes a junior-vb-n a női kardcsapat

Utánpótlássport
34 perce

Szécsi Zoltán: Elképesztő érzés volt újra játszani, már az öltözőben visszatért a kilencvenes évek hangulata

Vízilabda
52 perce

Videók: Kovács Bendegúz újabb gólja; Csorba Noel is betalált

Légiósok
1 órája

Fontosabb volt számára a csapat – a kétszeres olimpiai bajnok Németh Ferenc 90 éves

Egyéb egyéni
1 órája

Szoboszlai Dominik trófeával búcsúztatná Mohamed Szalahot

Angol labdarúgás
1 órája

Kezdődik a bajnoki hajrá! – Thury Gábor jegyzete

Labdarúgó NB I
9 órája
Ezek is érdekelhetik