Euro 2012: Lengyelországban több mint 9 ezer rendőr biztosít

Vágólapra másolva!
2012.02.28. 17:30
Címkék
Megnyitották a lengyel-ukrán közös rendezésű labdarúgó Európa-bajnokság biztonsági központját Varsó külvárosi részében, a kontinenstorna idején többek között innen hangolják majd össze a rendőrségi alakulatok tevékenységét egész Lengyelországban.

A központ a viadal előtt, alatt és után 61 napig, szünet nélkül, három, egyenként 95 fős műszakban fogja koordinálni a biztonsági intézkedéseket - mondta sajtóbeszámolójában Jacek Cichocki lengyel belügyminiszter.

Az Eb mérkőzéseit több mint 9 ezer rendőr biztosítja Lengyelországban, ebből 2400-an a fővárosban lesznek mozgósítva. Az ukrán-lengyel határon nem lesznek olyan szigorúak az ellenőrzések, mint a hétköznapokon, de azért a határ mentén valószínűleg fokozott biztonsági intézkedésekre, egyebek mellett véletlenszerű buszellenőrzésekre lehet számítani.

A lengyelországi mérkőzéseknek otthont adó városokban folyamatosan készül a közlekedési infrastruktúra. Kedden este Wroclawban egy új repülőtéri terminált adnak át, várhatóan tavasszal elkészül a gdanski stadion vasúti összeköttetése, az autópályák megépítésével ugyanakkor az ország több helyén kivitelezési problémák is felmerültek.

A lengyel-ukrán közös rendezésű Eb szerdától számítva száz nap múlva, június 8-án kezdődik.

Legfrissebb hírek

Védetté nyilvánították a Nemzeti Sport legendás főszerkesztőjének sírját

Egyéb egyéni
11 perce

Osváth, Papp és Windecker után újabb meghatározó játékosával hosszabbított a Paks

Labdarúgó NB I
20 perce

Sakk: Rapport Richárd és Lékó Péter is kiesett a világkupán

Egyéb egyéni
52 perce

Klebelsberg Kuno, az első sportminiszter

Népsport
57 perce

Erste Liga: négymeccses eltiltást kapott az UTE játékosa

Jégkorong
1 órája

Mbappé megismételte Puskás Ferenc nyolcmeccses sorozatát a Real Madridban

Spanyol labdarúgás
1 órája

Szijjártó Péter: Öt konzul segíti a magyar szurkolókat Örményországban

Magyar válogatott
1 órája

A La Liga pénzügyi szabályai miatt esett kútba a Getafe tulajdonosváltása – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
2 órája
Ezek is érdekelhetik