Formula-1: az orosz Lada lesz a Renault-istálló főszponzora

2010.03.03. 15:41
Egy hónappal azután, hogy a Renault az orosz piac F1-be való bevonásának reményében versenyzőnek szerződtette Vitalij Petrovot, Vlagyimir Putyin orosz miniszterelnök maga jelentette be, hogy a Lada lesz a francia istálló főszponzora.

„Vitalij Petrov versenyzői szerződése egy nagyszabású együttműködés első lépcsőfoka – mondta Putyin. – Most még csak szponzorként csatlakozunk a Formula–1-es csapathoz, de előfordulhat, hogy a jövőben nagyobb összeget fektetünk az istállóba."

A Lada neve az idén felkerül a sárga-fekete autókra, amelyeket Petrov mellett a lengyel Robert Kubica vezet. A két autógyár közötti együttműködés 2008-ig nyúlik vissza, mikor a Renault 25 százalékos részesedést vásárolt a Lada anyavállalatában.

Legfrissebb hírek

F1, Belga Nagydíj, időmérő

F1
14 perce

Antonelli maradt az élen, Hamilton összetörte a Ferrarit a spái időmérő előtt

F1
2 órája

Russell a nehézségekről: Mintha a Mona Lisát kellene lemásolni

F1
4 órája

Antonelli megcélozta a győzelmet Spában; a Ferrari büntetést kapott

F1
20 órája

Antonelli vette át a vezetést Norris és Verstappen előtt a második spái edzésen

F1
22 órája

Hadjar, Norris és Stroll is rajtbüntetést kap Belgiumban – hivatalos

F1
Tegnap, 14:59

Verstappen nyitott az élen a két Ferrari kíséretében az első spái edzésen

F1
Tegnap, 14:35

Nico Hülkenberg számára nincsenek kérdőjelek a jövőjét illetően

F1
2026.07.16. 21:15