Nemzetisport.hu 2013.03.24 15:59 Frissítve: 2014.12.10 01:57

F1: megbüntették a Toro Rossót a boxbalesetért - videó

A Toro Rosso 10 ezer dolláros büntetést kapott a Malajziai Nagydíjat követően. Mint ismert, a csapat kellő körültekintés nélkül adott indulási engedélyt Jean-Éric Vergne-nek, aki így összeütközött a Caterham-istálló boxba kiálló francia pilótájával, Charles Pickel.

Mindkét pilóta folytatni tudta a versenyt, előbbi a 10., utóbbi a 14. helyen zárt – Vergne 10. helyét nem befolyásolja az ítélet.

„Egyetértünk a döntéssel” – mondta Franz Tost, a Toro Rosso csapatfőnöke.

„Kár azért a hibáért a boxban, sokba került nekünk, még jobban is teljesíthettem volna – fogalmazott a 10. helyen záró Vergne. – Úgyhogy összességében kissé csalódott vagyok, de örülök, hogy pontot szereztem.”

2022.09.28 10:17:45

F1 nemzetisport.hu

6 vb-cím, 82 első hely, 77 pole pozíció: tényleg ez volt minden idők „legostobább” F1-es döntése?

2022.09.19 19:42:19

Sebastian Montoya, David Schumacher vagy Giuliano Alesi is édesapja nyomdokaiba léphet.

2022.09.11 10:46:15

A Ferrari taktikai elképzelése nem volt rossz, ám Leclerc csak második lett a safety car mögött véget érő futamon.

2022.09.10 14:31:11

A monacói mellől Russell várhatja a rajtot, míg mögüle Norris rugaszkodhat neki vasárnap.

2022.09.10 12:23:42

A holland 347 ezreddel előzte meg Leclerc-t, míg a harmadik Pérez lemaradása 6 tized volt a 3. edzésen.