F1: Bottas felhúzta Wolffot, majd önmagán viccelődött

2021.09.27. 15:21
Lewis Hamilton győzött a drámaian végződő Orosz Nagydíjon, s megszerezte a 100. futamgyőzelmét a Formula–1-ben. Bár sokáig úgy tűnt, hogy a diadal Lando Norrisé lett, a hétvégén sokadjára közbeszóló eső rosszul jött a McLaren fiatal versenyzőjének. Egyre inkább úgy tűnik, hogy a Mercedestől az idény végén távozó Valtteri Bottas bár nem nagyon szeretné segíteni a csapattársát a világbajnoki címért folytatott csatában, a finn versenyző az újabb motorcseréjén is már csak viccelődni tudott.

ŐRÜLT IDŐMÉRŐ SZOCSIBAN. Miután sorban törölni kellett az oroszországi versenyhétvége szombati napjára tervezett programokat, az időmérőt legalább zavartalanul le tudták bonyolítani. A Q3-ra egyre jobban felszáradó pályán végül Lando Norris hódította el a pole pozíciót Carlos Sainz Jr. és George Russell előtt. Legutóbb egyébként a 2004-es Brazil Nagydíj időmérőjén fordult elő, hogy a Formula–1 három ikonikus csapata, a McLaren, a Ferrari és a Williams egy-egy versenyzője zárta a top háromban a kvalifikációt. ŐRÜLT IDŐMÉRŐ SZOCSIBAN. Miután sorban törölni kellett az oroszországi versenyhétvége szombati napjára tervezett programokat, az időmérőt legalább zavartalanul le tudták bonyolítani. A Q3-ra egyre jobban felszáradó pályán végül Lando Norris hódította el a pole pozíciót Carlos Sainz Jr. és George Russell előtt. Legutóbb egyébként a 2004-es Brazil Nagydíj időmérőjén fordult elő, hogy a Formula–1 három ikonikus csapata, a McLaren, a Ferrari és a Williams egy-egy versenyzője zárta a top háromban a kvalifikációt.

AZ ESŐ VASÁRNAP IS KÖZBESZÓLT. Bár Norris a rajtnál átmenetileg elveszítette a vezetést, miután visszaelőzte Sainzot, egyre biztosabbnak tűnt az első futamgyőzelme. A hajrában azonban (ismét) megérkezett az eső Szocsiba, ráadásul Norris rosszul döntött a gumikat illetően, így kicsúszott a kezei közül a győzelem.

HAMILTON ELVESZÍTETTE A SZÁRNYSEGÉDJÉT? A gyengébben sikerült időmérő után Valtteri Bottasnál motort is cserélték, így a finn versenyző nem sokkal Max Verstappen elé parkolhatta le az autóját a rajtrácson. A Mercedes érdeke nyilván az volt, hogy Lewis Hamilton vb-riválisának ne sikerüljön túl jól a felzárkózás Szocsiban, ebben pedig megvolt a feladata Bottasnak is, aki viszont nem éppen a legerősebb oldalát mutatta, amikor Verstappen ellen kellett védekeznie a futam elején.

Bottas egyébként szombaton még úgy nyilatkozott, örül, hogy Monzával ellentétében Szocsiban legalább nem a mezőny végéről kell rajtolnia. A tavalyi Orosz Nagydíj győztese talán mégsem vette annyira magára, hogy aztán mégis egy újabb nehéz verseny előtt állt, és az alábbi képpel tudatta, ő is képes a vicces oldalról megközelíteni a nehezebb szituációkat.

A 100-SZOROS FUTAMGYŐZTES. Utoljára a Brit Nagydíjon sikerült nyernie Hamiltonnak, az újabb diadala azonban a 100. lett a királykategóriában, amivel a hétszeres világbajnok egyedülálló tettet vitt véghez. Hamilton ideáig vezető útjáról ide kattintva olvashatnak bővebben!

VERSTAPPEN ELŐRELOPAKODTA MAGÁT. Bár a holland versenyzőnek a tervezettnél kissé lassabban ment a felzárkózás, sőt, a futam második felében arra panaszkodott, hogy az autója nem működik tökéletesen, az eső érkezése talán neki jött a legjobban, s végül közvetlenül Hamilton mögött, a második helyen ért célba. Bár a hétszeres világbajnok így is átvette a vezetést a világbajnoki pontversenyben, az előnye mindössze két pont hét versennyel a szezon vége előtt.

AMIKOR AZ ELSŐ NORRIS-MÉM ISMÉT AKTUÁLIS. Az elmúlt években sok mém született a fiatal brit versenyzőről, és ki ne emlékezne arra, ami még a Formula–3-as karrierje egyik rosszul végződő futama után járta be az internetet? Sajnos az Orosz GP után hasonlóan érezhette magát Norris.