MTI 2020.09.21 13:18 Frissítve: 2020.09.21 13:56

F1: Fittipaldi bírósági perek tömkelegének néz elébe

Nem kevesebb, mint 145 pert indítottak hitelezői a súlyosan eladósodott Emerson Fittipaldi, a Formula–1 kétszeres brazil világbajnoka ellen.

Nem kevesebb mint 145 pert indítottak hitelezői a kétszeres világbajnok ellen (Fotó: AFP)

Akik bíróság elé citálják, összesen 8.6 millió eurót követelnek vissza tőle – írta a Folha de Sao Paulo brazil napilap.

A legnagyobb hitelező, a Safra Bank ügyvédei szerint a korábbi versenyző fényűző életet él az Egyesült Államokban, csalással elkerülve pénzügyi kötelezettségeinek teljesítését. A 73 éves expilóta tagadja a vádakat, védői pedig arra hivatkoznak, hogy ügyfelük súlyos anyagi helyzete miatt nem tud fizetni.

Fittipaldi 1972-ben és 1974-ben szerzett világbajnoki címet a Formula–1-ben.

2020.11.15 07:07:35

F1 ZSOLDOS BARNA

A Mercedes zsinórban hét F1-es konstruktőri vb-címet nyert, rávilágítunk a siker hátterére.

2020.11.15 09:22:46

F1 BÖRZÖLI BERNADETT

Izgalmakból kicsit sem volt hiány Isztambulban: Bottas csak a 14. lett, Vettel idén először a dobogón.

2020.11.14 11:45:20

F1 H. L.

A pályafutása első rajtelsőségét jegyző kanadai mögött Verstappen és Pérez zárt • Hamilton a 6., Bottas a 9. pozícióból indulhat.

2020.11.14 09:14:56

F1 H. L.

Estek-keltek a versenyzők: Hamilton mért kört sem futott, pedig a folytatásban is hasonló körülményekre lehet számítani.

2020.11.13 12:39:13

F1 I. SZ.

A 2011-es köridőket délután csak megközelíteni tudták a rendkívül csúszós aszfaltrétegen.