F1: azonnali hatállyal távozik a Renault csapatvezetője

Vágólapra másolva!
2021.01.11. 16:13
null
Már nem a Renault vezetője (Fotó: AFP)
Azonnali hatállyal távozik a Formula–1-es Renault istálló csapatvezetője, Cyril Abiteboul – adta hírül a versenysorozat hivatalos honlapja, a formula1.com. Mivel a Renault a 2021-es idényben Alpine néven szerepel a száguldó cirkuszban, Abiteboul távozása a posztjáról várható volt, az ugyanakkor némi meglepetés, hogy a francia szakember nemcsak az F1-es csapatot hagyja el, hanem a gyártótól is távozik.

Az új Renault, vagyis az Alpine csapat már nem számít Abiteboul munkájára, s távozása eredményeként az Alpine vezérigazgatója Laurent Rossi lett, és minden valószínűség szerint MarcinBudkowski lesz az Alpine csapatvezetője – vagyis Abiteboul utódja.

Utóbbi neve azért lehet ismerős, mert ő volt az, aki 2017 végén az FIA ellenőri pozícióját cserélte fel a Renault ügyvezetői posztjára, s a váltás miatt a csapatok egyaránt felháborodásuknak adtak hangot, miután Budkowskiaz összes autó fejlesztéseit ismerhette ellenőrként, s végül fél év kényszerszünet után állt csak munkába a francia istállónál.

Ugyanakkor korábbi sajtóhírek szerint Davide Brivio lehet az Alpine istálló csapatfőnöke, aki a MotoGP-ben a Suzuki csapatfőnökeként 20 év után vezette egyéni vb-címig a brigádot Joan Mirrel. Ezt alátámasztja az is, hogy a Suzuki nemrég bejelentette Brivio távozását.

Legfrissebb hírek

„Elég sokáig tartott, nem igaz?” – Hülkenberg 15 év és 239 nagydíj után először ünnepelt a dobogón

F1
3 órája

Kettős McLaren-siker és Hülkenberg-dobogó a kaotikus Brit Nagydíjon

F1
9 órája

„Kib.szottul sz.r vagyok!” – Leclerc dühöngött az időmérő után

F1
2025.07.05. 21:25

„Voltak pillanatok, amikor csak vakartuk a fejünket” – a McLaren az időmérőn elbukott, de a versenyen nyerne

F1
2025.07.05. 20:26

Verstappen ellopta a show-t Silverstone-ban, az övé a pole pozíció az izgalmas időmérőn

F1
2025.07.05. 15:31

Bearman 10 rajthelyes büntetést kapott az autótörése után – hivatalos

F1
2025.07.05. 15:18

F, mint Formula, F, mint Fairytale – kritikánk az F1-ről, a nyár slágerfilmjéről

F1
2025.07.05. 13:57

Leclerc a leggyorsabb a két piros zászlós megszakítást hozó harmadik edzésen

F1
2025.07.05. 13:45
Ezek is érdekelhetik