F1: az Alfa Romeo marad a Sauber névadója

MTI/ CS. M.MTI/ CS. M.
2020.10.29. 12:01
Az Alfa Romeo és a Sauber a Formula–1 2021-es idényére is meghosszabbította az istálló névhasználati jogáról szóló szerződést.



Jövőre is Alfa Romeónak hívják az istállót (Fotó: AFP)
Jövőre is Alfa Romeónak hívják az istállót (Fotó: AFP)

Az Alfa Romeóval fenntartott kapcsolatunk meghosszabbítása mindkét fél valódi szándéknyilatkozata. Mindkét fél mindig arra törekedett, hogy ez a kapcsolat hosszú távon gyümölcsöző legyen. Az elmúlt három évadban szilárd alapokat fektettünk le, s a célunk az, hogy 2021-ben és azon túl is kamatoztassuk ezt a munkát" – mondta Frédéric Vasseur csapatfőnök a hétvégi Emilia Romagna Nagydíj előtt.

A Fiat Chrysler tulajdonú autómárka 2018-ban lett partnere a svájci istállónak, amely 2019-ben vette fel az Alfa Romeo nevet. A csapat a 2007-es világbajnok finn Kimi Räikkönennel és az olasz Antonio Giovinazzival jelenleg 8. a konstruktőrök versenyében.

Legfrissebb hírek

A McLaren visszatért az élre – megszorongathatja a Mercedest Spanyolországban?

F1
10 órája

Norris tört az élre a második spanyolországi edzésen

F1
12 órája

A Red Bull és a McLaren is megtámadhatja az FIA döntését Gasly ügyében

F1
13 órája

Russell kezdett a legjobban Spanyolországban

F1
16 órája

Az Alpine elérte a célját: Gasly visszakapta a monacói dobogót – hivatalos

F1
18 órája

Fernando Alonso belengette a visszavonulását

F1
2026.06.11. 21:58

A Pirelli 2028-ig a Formula–1 hivatalos gumibeszállítója marad

F1
2026.06.11. 19:23

Russell képes lehet megtörni Antonelli menetelését Spanyolországban?

F1
2026.06.11. 17:48
Ezek is érdekelhetik