F1: a Mercedes elkerülné a versenyzői közötti rivalizálást a következő idényben

MTI, V. Á.MTI, V. Á.
2021.09.20. 12:54
null
Lewis Hamilton (balra) és Toto Wolff (FOtó: AFP)
Toto Wolff szerint a Formula–1-es világbajnoki címvédő Mercedes istálló mindent megtesz majd annak érdekében, hogy elkerülje a csapaton belüli rivalizálást Lewis Hamilton és George Russell között – írja az MTI.


Russell a következő idényben veszi át a finn Valtteri Bottas helyét, és a Williamstől érkező 23 éves brit versenyző habitusából kiindulva vélhetően kiélezett lesz a küzdelem közte és hétszeres világbajnok honfitársa között. Russell – aki 2017 óta tagja a Mercedes tehetséggondozó akadémiájának – eddig egyik versenysorozatban sem talált legyőzőre csapaton belül.

„Bizonyította, hogy helye van a legjobbak között, a Mercedesnek pedig az a feladata, hogy a lehető legjobban beépítse a csapatba– jelentette ki Toto Wolff, majd hozzátette: – Rendkívül nagy nyomás van rajta, mert olyan csapattárs mellé kerül, akinek elképesztő eredményei vannak, ezért nagy lesz a jelentősége annak, hogy hogyan terelgetjük őt.”

A csapatfőnök úgy gondolja, Hamilton képes lesz megtartani dominanciáját, de Russell így is remekelhet.

Hamilton eddig szintén rendkívül hatékony volt csapattársaival szemben. A most is címvédő brit versenyzőt csak Nico Rosberg tudta felülmúlni a 2016-os évadban, amikor megszerezte előle a világbajnoki címet, igaz, a német pilóta a diadala után vissza is vonult.

Hamilton ebben a szezonban olyan kemény csatát vív a Red Bull holland versenyzőjével, Max Verstappennel, amelyhez hasonlóra évek óta nem volt példa az F1-ben.

Legfrissebb hírek

„Nem akarom, hogy összeroppantson a nyomás” – Antonelli már 66 ponttal vezeti a bajnokságot

F1
9 órája

Hadjar megtarthatja a dobogót; a Cadillac elveszítette az első pontját az F1-ben – hivatalos

F1
11 órája

Az Alpine visszaszerezné Gasly dobogóját – felülvizsgálati kérelmet nyújtott be az FIA-hoz

F1
11 órája

A Red Bull engedély nélkül nyúlt hozzá Hadjar autójához – vizsgálat folyik a monacói harmadik helyezett ellen

F1
12 órája

Monacói rulett: Antonelli sorozatban ötödször nyert, és a hercegség legfiatalabb bajnoka lett

F1
13 órája

Pole pozíció helyett negyedik hely – Leclerc elvesztette az önbizalmát hazai pályán

F1
18 órája

„Kicsit össze vagyok zavarodva” – Russell bevallotta, nem fekszik neki az idei Mercedes

F1
2026.06.06. 21:04

Antonelli varázskört futott; Hamilton egy pillanatra azt hitte, meglehet a pole Monacóban

F1
2026.06.06. 20:16
Ezek is érdekelhetik