UEFA: pénzbüntetéssel megúszta a szurkolói rasszizmust a Lazio

2013.01.30. 19:53
Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) fegyelmi eljárást indított a Lazio és a Tottenham ellen a két csapat novemberi Európa-liga-mérkőzése kapcsán. A Lazio szurkolói rakétákat lőttek ki a vendégek szimpatizánsaira a találkozó során, valamint az olaszok rasszista bekiabálásokat is hallattak. A két csapat megúszta pénzbüntetéssel: a visszaeső olaszok 140 ezer eurót fizetnek büntetésképpen, a rasszizmussal nem, "csak" szurkolói zavargásokkal vádolt angolok tízezret.

Szintén El-beli nézőtéri (rasszista) szurkolói rendbontásért lakolt a Maribor: a szlovén egyesület 17 ezer euróval járul hozzá a nemzetközi szövetség költségvetéséhez. A három csapat egy csoportban volt a kisebbik európai kupában.

Ha a Lazio szurkolói a következő két évben újra fajgyűlölő rigmusokat énekelnek vagy ilyen transzparenseket függesztenek ki, az UEFA egy európai kupamérkőzésre betiltja stadionjukat.

Legfrissebb hírek

Sikerül hazai pályán előnyt szerezni? Ferencváros–Górnik Zabrze, El-selejtező

Európa-liga
19 perce

Az UEFA megemelte a küszöböt, csak négy sárga lap után jön az eltiltás

Bajnokok Ligája
12 órája

Nem az albánok napja volt a két kisebbik európai kupában

Európa-liga
21 órája

Borbély Balázs óvatos, okos, intelligens játékot vár szerda este a Fraditól

Európa-liga
Tegnap, 17:50

MLSZ: az európai kupamérkőzések kezdési időpontjáról az UEFA dönt

Minden más foci
Tegnap, 15:01

Wenger helyesli az Infantino-terv visszavonását, és még hisz a FIFA átláthatóságában

Minden más foci
Tegnap, 14:41

PREMIER LEAGUE 2026–2027, ADATBANK, MENETREND, EREDMÉNYEK

Angol labdarúgás
Tegnap, 14:31

Súlyos büntetést kapott a Ferencváros lengyel El-ellenfele

Európa-liga
Tegnap, 11:51