K. Zs. 2021.04.15 22:55 Frissítve: 2021.04.16 11:50

El: Man. United–Roma és Villarreal–Arsenal elődöntő lesz

Az Arsenal négy góllal nyert Prágában csütörtök este a labdarúgó Európa-liga negyeddöntőjének visszavágóján, a Manchester United és a Villarreal másodszor is legyőzte ellenfelét, míg a legkiélezettebb csatában a Roma kihúzta odahaza a számára üdvözítő 1–1-et, így eldőlt, hogy ez a négy csapat jut be a sorozat elődöntőjébe. A legjobb négy között Manchester United–Roma és Villarreal–Arsenal mérkőzést rendeznek.

Edinson Cavani (középen) góllal járult hozzá az MU győzelméhez (Fotó: AFP)

EURÓPA-LIGA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Villarreal (spanyol)–Dinamo Zagreb (horvát) 2–1 (Paco Alcácer 36., Gerard Moreno 43., ill. Orsic 74.)
Továbbjutott: a Villarreal, kettős győzelemmel, 3–1-es összesítéssel
Roma (olasz)–Ajax (holland) 1–1
(Dzeko 72., ill. Brobbey 49.)
Továbbjutott: a Roma, 3–2-es összesítéssel
Slavia Praha (cseh)–Arsenal (angol) 0–4 (Pépé 18., Lacazette 21., 77. – az elsőt 11-esből, Saka 24.)
Továbbjutott: az Arsenal, 5–1-es összesítéssel
Manchester United (angol)–Granada (spanyol) 2–0
(Cavani 6., Jesús Vallejo 90. – öngól)
Továbbjutott: a Manchester United, kettős győzelemmel, 4–0-s összesítéssel

AZ ELŐDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA
1. elődöntő: Manchester United (angol)–Roma (olasz)
2. elődöntő: Villarreal (spanyol)–Arsenal (angol)

Játéknapok: 2021. április 29.; május 6.

2021.05.06 20:37:46

Európa-liga BACSKAI JÁNOS

Az MU jutott be az Európa-liga döntőjébe, a hazai 6–2-es siker után belefért idegenben a 2–3.

2021.05.06 17:25:50

Európa-liga B. Á.

Nem született gól a londoni visszavágón, a spanyol csapat lesz a Manchester United ellenfele.

2021.04.29 17:10:25

Igaz, ez mindössze arra volt elég, hogy a londoniak csak egygólos hátrányból várhassák a Villarreal elleni visszavágót.

2021.04.29 20:06:43

Európa-liga P. K.

Az olaszok egy félidő után még vezettek, de aztán majdnem olyan sima meccs lett belőle, mint 14 éve...