El: Kádárék nyertek, a Lugano a magyarjaival kapott ki

2019.09.19. 20:45
Nem tudott meglepetés okozni Dániában a Lugano (Fotó: AFP)
Elrajtolt az Európa-liga 2019–2020-as idényének csoportköre. A B-csoportban egyből két, magyar érdekeltségű összecsapást is rendeztek. A Dinamo Kijev legyőzte a Malmőt, a Lugano idegenben a kapott ki a Köbenhavntól.

A Dinamo Kijevben Kádár Tamás, a Luganóban Kecskés Ákos és Vécsei Bálint is kezdőként kapott lehetőséget.

Az ukrán csapat többet birtokolta a labdát, több lehetősége is volt a találkozón, a mezőnyfölény azonban csak a 84. percben érett góllá – Vitalij Bujalszkij talált be egy szép támadás után. A hátralevő bő tíz percben nem változott az eredmény, 1–0 lett a vége. A magyar válogatott védő végigjátszotta a mérkőzést.

A csoport másik meccsén a gól nélküli első félidő után az esélyesebb FC Köbenhavn szerezte meg a vezetést az 50. percben: Michael Santos remekül érkezett a bal oldali beadásra, gólt fejelt, majd az eredmény maradt 1–0.

Holender Filip a 70. percben lépett pályára, Vécsei Bálint a 67. percben kapott egy sárga lapot, edzője a 82. percben cserélte le.