El: a Sheriff hazai pályán nyert, s az Ekl-be küldte a Klaksvíkot

D. Á.D. Á.
2023.08.31. 22:55
(Fotó: Getty Images)
A labdarúgó Európa-liga rájátszáskörében a Qarabag 1–1-es döntetlent játszott hazai pályán az Olimpija Ljubljanával, így az azeri csapat 3–1-es összesítéssel bejutott a csoportkörbe. A Klaksvík összesítésben 3–2-re alulmaradt a Sheriff-fel szemben. Hatot kapott a Slovan Bratislava az Arisztól, s meglepetésre kiesett a Dinamo Zagreb is.

A Qarabag kényelmes előnyből várhatta a playoffvisszavágót, ugyanis Szlovéniában 2–0-ra legyőzte a Ljubljanát. Az azeri gárda hazai pályán is megszerezte a vezetést, így már három gól volt a két csapat között összesítésben. A vendégcsapat az első félidő hajrájában kiegyenlített, de szorossá már nem tudta tenni a párharcot – a Qarabag ott lesz az Európa-liga csoportkörében.

Nagy csatát vívott egymással a Sheriff Tiraspol és a KÍ Klaksvík: az odavágó 1–1-es döntetlennel ért véget, így teljesen nyílt volt a párharc. A hazai csapat a 16. percben tizenegyessel került előnybe, ám a feröeri gárda még a szünet előtt kiegyenlített. A fordulás után sokáig 1–1-et mutatott az eredményjelző, de a 74. percben a Sheriff megszerezte a második gólját is. Erre már nem volt válasza a KÍ-nek, amely 3–2-re alulmaradt összesítésben, így az Európa-konferencialiga csoportkörében szerepelhet.

Hatalmas pofonba szaladt bele a Slovan Bratislava, amely Cipruson 6–2-es zakót kapott az Arisztól. Csalódottak lehetnek a Dinamo Zagreb hívei is, a horvát csapat ugyanis 3–1-es győztes odavágó után 4–1-re kikapott a Sparta Prahától.

Bosszúsak lehetnek a Zorjánál is – az ukrán csapat a visszavágó első félidejében ledolgozta kétgólos hátrányát a Slavia Prahával szemben, de a csehek a 83. percben szépítettek, ami elég volt a továbbjutáshoz.

Az Ajax úgy is simán továbbjutott 4–2-es összesítéssel, hogy hazai pályán egygólos vereséget szenvedett a Ludogorectől, az Olympiakosz Pireusz pedig az odavágóhoz hasonlóan a visszavágón is hármat hintett a Csukaricskinek, így a görög csapat is ott lesz a csoportkörben.

EURÓPA-LIGA, SELEJTEZŐ
PLAYOFF, VISSZAVÁGÓK
Qarabag (azeri)–Olimpija Ljubljana (szlovén) 1–1
(Bayramov 24. – 11-esből, ill. Costa Pinto 36.)
Továbbjutott: a Qarabag, 3–1-es összesítéssel
Arisz Limassol (ciprusi)–Slovan Bratislava (szlovák) 6–2 (Gomis 21., 45+7., 51., Szőke 24., Mayambela 67., Brown 72., ill. Strelec 37.,Barszegjan 89.)
Továbbjutott: az Arisz Limassol, 7–4-es összesítéssel

Zorja Luhanszk (ukrán)–Slavia Praha (cseh) 2–1 (Alefirenko 32., Antyuk 41., ill. Jurásek 83.)
Továbbjutott: a Slavia, 3–2-es összesítéssel
Sheriff Tiraspol (moldovai)–KÍ Klaksvík (feröeri) 2–1 (Luvannor 16. – 11-esből, Zohouri 74., ill. Kassi 34.)
Tov
ábbjutott: a Sheriff Tiraspol, 3–2-es összesítéssel
Sparta Praha (cseh)–Dinamo Zagreb (horvát) 4–1
(Haraslín 2., Sörensen 24., Panák 67., Olatunji 87., ill. Baturina 71.)
Továbbjutott: a Sparta, 5–4-es összesítéssel
Ajax (holland)–Ludogorec (bolgár) 0–1 (Tissera 62.)
Továbbjutott: az Ajax, 4–2-es összesítéssel
Csukaricski (szerb)–Olympiakosz Pireusz (görög) 0–3 (Maszurasz 34., Biel 45+1., Resztosz 53.)
Továbbjutott: az Olympiakosz, 6–1-es összesítéssel
Lugano (svájci)–Union Saint-Gilloise (belga) 0–1 (Eckert Ayensa 7.)
Továbbjutott: az Union Saint-Gilloise, 3–0-s összesítéssel
Aberdeen (skót)–Häcken (svéd) 1–3
(Miovszki 55. – 11-esből, ill. Sadiq 14., 41., Lajuni 81. – 11-esből)
Továbbjutott: a Häcken, 5–3-as összesítéssel
Zrinjski Mostar (bosnyák)–LASK (osztrák) 1–1 (Bilbija 38. – 11-esből, ill. Jovicsics 52.)
Továbbjutott: a LASK, 3–2-es összesítéssel