Universiade: győzött a két vízilabda-válogatott

MTI MTIMTI MTI
2015.07.10. 18:44
A magyar női vízilabda-válogatott három góllal felülmúlta Japánt a dél-koreai Kvangdzsuban zajló universiade pénteki helyosztóján, a férfiak pedig a csoportkörben a hazai csapatot győzték le 15–2-re.

A viadal honlapja szerint a nők legközelebb az Egyesült Államok legjobbjaival mérkőznek az 5. helyért, a férfi válogatott pedig a japán együttes ellen száll vízbe a negyeddöntőben. A női kosárlabda-válogatott 17 ponttal kikapott Ausztrália együttesétől az 5-8. helyért vívott találkozón, így Tajvan ellen játszhat a hetedik pozícióért.

A férfi kézilabdázók csoportmérkőzésen Portugália ellen maradtak alul hét góllal. A női 3000 méteres akadályfutásban érdekelt Gyürkés Viktória 10:17.46 perces idővel a 10. helyen zárt.