MotoGP: az újonc Jorge Martín nyerte az újraindított futamot

KOVÁCS NIKOLETT (Spielberg)KOVÁCS NIKOLETT (Spielberg)
2021.08.08. 16:39
Jorge Martín nyerte meg a kaotikus Stájer Nagydíjat (Fotó: AFP)
A második körben történt látványos baleset után megszakították a Stájer Nagydíj MotoGP-futamát. Dani Pedrosa ártatlannak tűnő kicsúszása után Lorenzo Savadori telibe találta a pályán maradt KTM-et. Mindkét motor kigyulladt, így alapos pályakarbantartásra volt szükség az újraindítás előtt. Az új futamot a pole-ból induló Jorge Martín nyerte meg.

Három futam az osztrák pályán, három versenymegszakítás zsinórban. Lehet mondani, hogy ez máshol is megtörténhetett volna, de a versenyzők többsége, sőt Aleix Espargaró szerint ezúttal mindenki egyetért abban, hogy ezt a pályát nem motorversenyzésre tervezték.

A második rajt után teljesen más erőviszony alakult ki, ennek legnagyobb vesztese Pecco Bagnaia lett, aki az első futamon a győzelemért motorozott, mármint abban a kicsit több mint egy körben.

Martín remekül kapta el az új rajtot, és csak Joan Mir tudott lépést tartani vele, de az utolsó körökben már ő sem.

A harmadik helyen Fabio Quartararo ért célba, aki tovább növelte előnyét az összetettben.

Részletes beszámoló és nyilatkozatok hamarosan.

GYORSASÁGIMOTOROS-VB, STÁJER NAGYDÍJ, SPIELBERG
MotoGP, 27 kör (115.3 km)
1. Jorge Martín (spanyol, Ducati) 38:07.879 perc (átlagsebesség: 183.4 km/ó)
2. Joan Mir (spanyol, Suzuki) +1.548 mp h.
3. Fabio Quartararo (francia, Yamaha) +9.632 mp h.
A vb-pontverseny állása 10 futam után (még 9 van hátra): 1. Quartararo 172 pont, 2. Johann Zarco (francia, Ducati) 132, 3. Mir 121