Gyász: elhunyt Földy László Európa-bajnok asztaliteniszező

2015.02.18. 11:29
Nyolcvanegy éves korában elhunyt Földy László kétszeres Európa-bajnok, kétszeres vb-ezüstérmes asztaliteniszező, edző, korábbi svájci szövetségi kapitány.

A halálhírt a hazai sportági szövetség jelentette be, és szerdai közleményében emlékeztetett rá, hogy Földy László Eb-n kétszer – 1958-ban és 1960-ban – nyert aranyérmet csapatban, emellett az utóbbi viadalon, Zágrábban egyesben a dobogó harmadik fokára állhatott.

Világbajnokságon 1957-ben és 1959-ben volt az ezüstérmes magyar válogatott tagja, további négy alkalommal pedig bronzérmet vehetett át, kétszer csapatban, míg egyszer-egyszer férfi, illetve vegyes párosban.

Olyan nagyságokkal szerepelt együtt, mint Sidó Ferenc, Berczik Zoltán, Kóczián József, Rózsás Péter vagy Pigniczky László.

Versenyzői karrierjét követően Iránban, majd Görögországban edzősködött. Ez után Svájcban telepedett le, s egy ideig az alpesi ország szövetségi kapitányaként is tevékenykedett.

Földy László évtizedek óta Bázelben élt, ott érte a halál.

Legfrissebb hírek

Gyász: elhunyt az 1958-as osztrák vb-csapat utolsó tagja

Minden más foci
16 órája

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti

Tenisz
2026.06.19. 20:01

Gyász: 58 évesen elhunyt a francia élvonalbeli csapat edzője

Francia labdarúgás
2026.06.17. 21:18

Asztalitenisz WTT: András Csaba kikapott a selejtező második fordulójában Ljubljanában

Egyéb egyéni
2026.06.17. 15:10

Fenn az ernyő, nincsen kas – Malonyai Péter publicisztikája

Egyéb egyéni
2026.06.16. 23:56

Gyász: elhunyt a világbajnok brazil futballista

Minden más foci
2026.06.12. 08:34

Asztalitenisz: András Csaba párosban is búcsúzott

Egyéb egyéni
2026.06.11. 16:23

Elhunyt Terjék István válogatott jégkorongozó

Jégkorong
2026.06.11. 07:06
Ezek is érdekelhetik