Golf: előbb villámlott, majd robbant a nyerő ütés

2013.04.30. 01:03
Az amerikai Billy Horschel egy ideje már többek által borítékolt első PGA-diadalával ért véget a profi golfozók hét végi, az időjárás miatt kényszerszünetekkel tarkított louisianai versenye. Horschel a hatodik golfozó, aki az idén aratja első győzelmét a PGA Touron.

A 26 éves Billy Horschel sorozatban 23 tornán ütötte meg a versenyfelező szintet, a cutot (jelenleg ez a leghosszabb élő széria a PGA Touron), a legutóbbi három indulása alkalmával rendre az első tízben végzett, és jó játéka révén a hétvégéig több mint 1.3 millió dollárt keresett az idén. Ez indokolta a borítékolást. Billy Horschel sorozatban 23 tornán ütötte meg a versenyfelező szintet, a cutot (jelenleg ez a leghosszabb élő széria a PGA Touron), a legutóbbi három indulása alkalmával rendre az első tízben végzett, és jó játéka révén a hétvégéig több mint 1.3 millió dollárt keresett az idén. Ez indokolta a borítékolást.

A múlt hónapban mindössze egyetlen ütéssel szorult a második helyre D. A. Points mögé a Shell Houston Openen, és a sors szeszélye folytán párbajuk vasárnap megismétlődött. Horschel kétütésnyi lemaradással kezdte az utolsó napot az akkor vezető Lucas Glover mögött, ám mire elérkezett a végjáték ideje, ő és Points nyomult az élen.

Egyiküket sem zavarta meg különösebben az időjárás miatt kétszer is elrendelt játékszünet: az első után Horschel zsinórban hat birdie-t ütött, a villámlás miatt körbekürtölt, mintegy 50 perces másodikat követően pedig – ekkor már az utolsó szakaszon járt, az elütést is végrehajtotta – úgy ütötte be nyolc méterről a labdát a lyukba (fantasztikus birdie!), hogy arra feltétlenül szüksége volt a győzelemhez, ugyanis előtte Points is birdie-t ütött. Horschel 64 ütéses pályacsúcs-beállítással zárta a versenyt, amelyen nagyjából megduplázta idei keresetét.

Megjegyzendő, hogy a Mastersen különös figyelemmel kísért kínai tinédzser, Kuan Tien-liang ezúttal is teljesítette a cutot, és egy 14 éves srácnak feltétlenül a dicsőségére váló 71. helyezést érte el.

A férfiak európai körversenye ismét Ázsiában vendégeskedik, és Brett Rumford személyében az idén először köszöntött ausztrál győztest (nem számítva az alapvetően amerikai versenyként elkönyvelt Masterst, amelyen Adam Scott nyert). A világranglista 253. helyén álló Rumford hat birdie-t ütöt a befejező nap első kilenc szakaszán, de a 17-esen dupla bogey-t vétett, emiatt playoffra kényszerült. Ott aztán már stílusosan, egy pazarul előkészített eagle-lel diadalmaskodott. A 36 éves ausztrálnak ez a negyedik győzelme az EPGA-n, igaz, a harmadik után hat évet várt erre.

A kiváló formában lévő, immár harmadik hete a női világranglista élén mosolygó Pak In Bi győzelmét hozta a hölgyek hét végi texasi versenye. Sokáig úgy festett, Carlota Ciganda nyeri a viadalt – a 22 éves spanyol tavaly az év újonca volt Európában, igazi berobbanóban lévő tehetség –, Pak azonban higgadtabb maradt a végjátékban. A dél-koreai játékos az idén már harmadszor, összességében hatodszor nyert a tengerentúli körversenyen, és karrierje eddigi keresménye átlépte a hatmillió dollárt.

AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY
ZURICH CLASSIC OF NEW ORLEANS, AVONDALE (TPC Louisiana)
A pénzdíj:
6.6 millió dollár. A pálya hossza: 6713 méter; a pályán elvárt ütésszám (par): 72
AZ ÉLCSOPORT
1. Billy Horschel (amerikai) 268 ütés (67, 71, 66, 64)
2. D. A. Points (amerikai) 269 (66, 68, 70, 65)
3. Kyle Stanley (amerikai) 271 (72, 67, 65, 67)

EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY
BALLANTINE'S CHAMPIONSHIP, SZÖUL
(Blackstone GC)
A pénzdíj: 2.2 millió euró. A pálya hossza: 6677 méter; a pályán elvárt ütésszám (par): 72
1. Brett Rumford (ausztrál) 277 ütés (73, 67, 69, 68) – rájátszás után
2. Marcus Fraser (ausztrál) 277 (70, 70, 69, 68)
Peter Whiteford (skót) 277 (70, 69, 69, 69)

AMERIKAI NŐI KÖRVERSENY (LPGA TOUR)
NORTH TEXAS LPGA SHOOTOUT, IRVING
(Las Colinas Country Club)
A pénzdíj: 1.3 millió dollár. A pálya hossza: 5861 méter; a pályán elvárt ütésszám (par): 71
1. Pak In Bi (dél-koreai) 271 ütés (67, 70, 67, 67)
2. Carlota Ciganda (spanyol) 272 (66, 70, 66, 70)