A sportban nincsen ha: döntős a Nyíregyháza és a Vasas

Vágólapra másolva!
2008.04.21. 23:40
Címkék
A Vasas a női NB I Liga elődöntőjének harmadik meccsén 3:0-ra nyert a Gödöllő ellen, ezzel megnyerte a párharcot, bekerült a fináléba, ahol a BSE ellen összesítésben szintén 3:0-ra diadalmaskodó Nyíregyháza lesz az ellenfele.

Az elődöntő első, gödöllői meccsét a Vasas nyerte simán, 3:0-ra. Az óbudaiaknak aztán hazai környezetben már nehezebb dolguk volt, a lelkes rivális már 14:12-re vezetett a második mérkőzés ötödik szettjében, végül mégis a Vasas győzött 3:2-re.

A harmadik találkozó előtt a hazaiak feladójának, Gudmann Csillának megfájdult a dereka, ezért ki is hagyta bemelegítést, helyette a sérülésből nemrég visszatért Vargáné Rácz Márta került az előkészítő posztra. Irányítójátékosa kényszerű kiválása ellenére remekül kezdett a házigazda, Vargáné pazar labdákkal kényeztette társait, akik éltek is a kitűnő lehetőséggel (8:2). A Vasas álmosan, komótosan rajtolt, a Gödöllő viszont példamutatóan harcolt, küzdött. Az első technikai idő után ébredezett a látogató, 11:11-nél már döntetlen volt az állás, Hollósy László edzőnek rövid idő alatt kétszer kellett időt kérnie. Az ezúttal is elsőrangú mezőnymunkát bemutató óbudaiak tökéletesen kihasználták a hazaiak hibáit, s hatpontos hátrányukat a második technikai időre hárompontos előnnyé alakították (13:16). Sima, 22:14-es Vasas-vezetésnél a Hóbor Béla, ifj. Szabó Péter játékvezető-páros belezavarodott saját (téves) ítéleteibe, kezdődött a szokásos színjáték, aminek végül Hollósy László edző itta meg a levét: piros lapot kapott. A gödöllőieket az ág is húzta, ebben a szezonban nem először. A közjátékot követően a Vasas simán nyerte az első játékrészt (17:25, 0:1).

A hazai csapatban több lyukas poszt is volt (leginkább Szívós Mária gyengélkedett), ennek ellenére 6:2-re a második szett elején is a Gödöllő vezetett. Innen hamar fordított a Vasas (6:7), és fokozatosan növelte előnyét. Az óbudaiak a játszma közepén megtorpantak, egyenlített a lelkes házigazda (14:14), amely a folytatásban is ott lihegett Magyar Kupa-aranyérmes riválisa nyomában (19:20). A Vasas jól mezőnyözött és jól blokkolt, de a Bajáriné Pesti Anikó irányításával egyre jobban játszó Gödöllő továbbra sem hagyta magát, 23:24-nél Jókay Zoltán Vasas-edző kért időt. Az egyébként gyengén teljesítő Szívós Mária bombájával megint egyenlített a házigazda (24:24), újabb Jókay-idő következett, majd a látogatók Nagyné Mátrai Veronika pontjával megnyerték a második szettet is (24:26, 0:2).

A Vasas fölénye nem volt kérdéses, a Gödöllőt csak határtalan lelkesedése vitte előre, valamint Bajáriné és Vargáné jó teljesítménye. Az első technikainál már négy ponttal vezetett a Vasas (4:8), amely a folytatásban is remekelt, egészen 8:15-ig. Ezután elkezdett hibázni a látogató, 12:15-nél Jókay időt kért. Az óbudaiak a folytatásban ellenállhatatlanul röplabdáztak, a győzelem kapujában azonban megint megálltak. 18:23-nál egy időkérés segített a Vasason, amely könnyedén győzte le az ezer sebből vérző, mégis dicséretesen küzdő Gödöllőt (19:25, 0:3).

NB I LIGA, NŐK

ELŐDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS
TEVA-Gödöllői RC–Vasas Opus-Via Óbuda 0:3 (–17, –24, –19)
Gödöllő, 150 néző. Játékvezetők: Hóbor, Szabó P.
Gödöllő: Vargáné 3, Bednarova 4, Kránitz 6, Szívós 4, Bajáriné 12, Várhegyi 2. Csere: Kötél D. (liberó), Mester, Gombai, Széles 4, Csengeri 3. Edző: Hollósy László
Vasas: Kötél Zs. 1, Nagyné 10, Czakó 9, Kapuvári 14, Dégi 8, Pék-Tormási 5. Csere: Vatai (liberó), Milovits, Héger 3, Soós 1. Edző: Jókay Zoltán
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 8:2, 13:16, 14:20, 16:23. 2. játszma: 7:8, 14:16, 19:20, 21:23. 3. játszma: 4:8, 12:16, 14:20, 15:23
Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3:0, a Vasas javára.
EDZŐI NYILATKOZATOK
Hollósy László: – A sportban nincsen ha... Álmodozni lehet, de ma ennyivel jobb volt a Vasas.
Jókay Zoltán: – Egy fokkal jobban játszottunk, mint legutóbb. Büszke vagyok a csapatomra, már csak egy lépcsőfok áll előttünk az aranyéremig!
Legfrissebb hírek

Két héttel az év meccse előtt otthagyta csapatát az ír legenda

Minden más foci
11 perce

Küzdelmes idény végén lett meg az újabb arany a Ferencvárosnak

Labdarúgó NB I
37 perce

Nézőrekordot hozott az NBA-döntő utolsó mérkőzése

Amerikai sportok
42 perce

A jegyek 85 százaléka elkelt a női labdarúgó Eb-n

Minden más foci
55 perce

F1 75: Peter Collins a saját vb-esélyét feláldozva adta át Ferrariját Fangiónak

F1
59 perce

MTK: ennél a csapatnál folytathatja a távozó légiós

Labdarúgó NB I
1 órája

Birkózás: kezdődik az olaszországi U15-ös Európa-bajnokság

Utánpótlássport
1 órája

Életveszélyben volt a felesége – a leendő FTC-edző és neje először beszélt a történtekről

Kézilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik