Raul Lozano, szövetségi kapitány, Lengyelország: „A bolgárokkal akartunk játszani az elődöntőben, és ez össze is jött. Brazília legyőzése nagyon nehéz feladat, Bulgária viszont hasonló játékerőt képvisel, mint Szerbia. Ha a következő két meccsen is úgy játszunk, mint ma, nem kizárt, hogy megnyerjük a világbajnokságot!”
Piotr Gruszka, csapatkapitány, Lengyelország: „Győzni akartunk, nagyon keményen dolgoztunk, ezért nyertünk. Azt azért nem gondoltam volna, hogy három nullra verjük a szerbeket…”
Michal Winiarski, Lengyelország: „Az oroszok ellen nem kezdtünk jól, ezért kellett nagyon mélyről felkapaszkodnunk. Ez a legnagyobb különbség a tegnapi és a mai meccs között. Ezúttal már az elején is megfelelően működött a gépezet. A legfontosabb, hogy bekerültünk az elődöntőbe, és persze azt sem bánom, hogy elkerültük Brazíliát!”
A négy elődöntős csapat egymással játszott a férfi röplabda-világbajnokságon, Japánban, a középdöntő utolsó fordulójában. A brazilok Bulgária, a lengyelek pedig Szerbia-Montenegró veretlenségét vették el.

Michal Winiarski (háttal) akcióban

Michal Winiarski (háttal) akcióban
Ahhoz képest, hogy a lengyelek kedden 0:2-ről fordítva győztek Oroszország ellen, szerdán meglepően frissen, lendületesen kezdték a Szerbia-Montenegró elleni meccset, a veretlenek rangadóját (8:6). A kedvenceiket folyamatosan buzdító lengyel drukkerek fantasztikus hangulatot teremtettek a Sendai City Gymnasium lelátóira.
Vélemények, nyilatkozatok, értékelések
A fiatal lengyel támadótrió (Wlazly, Plinski és Sebastian Swiderski) a második rész kezdetén sok gondot okozott a szerbeknek, akik Gerics nyitásrontásával már hárompontos (8:5) hátrányban voltak. Miljkovics próbálkozásai sikerrel jártak, de a különbség nem csökkent, ezért Igor Kolakovics szövetségi kapitány időt kért (12:7). Sokra nem ment vele, a lengyel támadók a folytatásban is könyörtelenek voltak, Goran Vujevics viszont a hálóba bombázott (16:10). Swiderski blokkolta Miljkovicsot (19:13), aztán Kadziewicz hibázott, ezzel lendületben jött Szerbia-Montenegró válogatottja! Raul Lozano, a lengyelek argentin szövetségi kapitánya hamarosan időt kért (20:16). Swiderski megint Miljkovicsot bombáját sáncolta (22:17), Wlazly ütése perdig az újabb játszmalabdát jelentette a lengyeleknek. Kolakovics időt kért, de Gerics a hálóba szervált, így a vártnál simábban nyerték ezt a felvonást Lengyelország legjobbjai (25:19, 2:0).
Vélemények, nyilatkozatok, értékelések
Igor Kolakovics, szövetségi kapitány, Szerbia-Montenegró: „A lengyelek kifogástalanul játszottak, nekünk pedig szerencsénk sem volt. A mezőnyvédekezésünk és a sáncmunkánk sem volt jó, a támadásainkról nem is beszélve. Egy-két rontás belefér, de ma a megengedhetőnél többet hibáztunk.”
Nikola Grbics, csapatkapitány, Szerbia-Montenegró: „Ha a lengyelek a folytatásban is ilyen remekül röplabdáznak, biztosan megnyerik a tornát! Remélem, vasárnap ismét találkozunk a döntőben, és visszavághatunk a mai vereségért. Bízom benne, hogy motiváltabbak, pontosabbak leszünk az elődöntőben, a brazilok ellen a lehető legjobb formában kell játszanunk!”
Ivan Miljkovics, Szerbia-Montenegró: „A legnagyobb probléma az volt, hogy rengeteget hibáztunk, a lengyelek mezőnyvédekezése és blokkmunkája pedig elsőrangú volt. Van két napunk a következő meccsig, remélem, addig összeszedjük magunkat.”
Nikola Grbics, csapatkapitány, Szerbia-Montenegró: „Ha a lengyelek a folytatásban is ilyen remekül röplabdáznak, biztosan megnyerik a tornát! Remélem, vasárnap ismét találkozunk a döntőben, és visszavághatunk a mai vereségért. Bízom benne, hogy motiváltabbak, pontosabbak leszünk az elődöntőben, a brazilok ellen a lehető legjobb formában kell játszanunk!”
Ivan Miljkovics, Szerbia-Montenegró: „A legnagyobb probléma az volt, hogy rengeteget hibáztunk, a lengyelek mezőnyvédekezése és blokkmunkája pedig elsőrangú volt. Van két napunk a következő meccsig, remélem, addig összeszedjük magunkat.”
A lengyelek nem keseredtek el, ráadásul Vujevics szerencsétlen megoldása nekik jelentett újabb pontot. A szerbek apró rontásai egyre inkább növelték az ellenfél előnyét, Vujevics ütése már nem osztott, nem szorzott, a hajrá kezdetére már eldőlt a meccs (20:16). A lengyelek az utolsó pillanatig mentek előre, mint az őrültek, meg is lett az eredménye, hiszen Marko Podrascanin hibás nyitása után mérkőzéslabdához jutottak, s Gerics rossz ütésével pedig győztek, tehát megfosztották veretlenségétől a szerb-montenegrói együttest (25:19, 3:0)!
A bolgár együttes sem veretlen már, Martin Sztojev gárdáját a címvédő Brazília verte meg 3:1-re, így a dél-amerikaiak végeztek a középdöntő-csoport első helyén, az európaiak pedig a másodikon.
Franciaország 3:2-re győzött Olaszország ellen, de ennek a rangadónak már nem volt tétje, hiszen az elődöntőben Brazília Szerbia-Montenegróval, Lengyelország pedig Bulgáriával találkozik szombaton.
Eredmények, Középdöntő, 4. (utolsó) forduló
| Puerto Rico | Törökország | 2:3 (38, –26, 16, –22, –11) |
| Argentína | Kanada | 2:3 (19, 18, –21, –20, –13) |
| Lengyelország | Szerbia-Montenegró | 3:0 (26, 19, 19) |
| Oroszország | Japán | 3:0 (20, 18, 20) |
| 1. | Lengyelország | 14 pont |
| 2. | Szerbia-Montenegró | 13 |
| 3. | Oroszország | 12 |
| 4. | Japán | 11 |
| 5. | Puerto Rico | 9 (10:17) |
| 6. | Kanada | 9 (7:19) |
| 7. | Argentína | 8 (9:20) |
| 7. | Tunézia | 8 (9:20) |
| Brazília | Bulgária | 3:1 (22, –20, 22, 16) |
| Csehország | Németország | 3:1 (23, –25, 21, 13) |
| Egyesült Államok | Kuba | 3:0 (22, 17, 22) |
| Franciaország | Olaszország | 3:2 (23, 17, –17, –23, 10) |
| 1. | Brazília | 13 (19:5) |
| 2. | Bulgária | 13 (19:9) |
| 3. | Franciaország | 12 |
| 4. | Olaszország | 11 |
| 5. | Egyesült Államok | 10 |
| 6. | Németország | 9 |
| 7. | Csehország | 8 (6:19) |
| 7. | Kuba | 8 (6:19) |
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik







