BL, H-csoport: befejezték a meccset, kiütéses PSG-siker

H. D.H. D.
2020.12.09. 20:33
Neymar triplázott, a PSG könnyedén legyőzte a Basaksehirt (Fotó: AFP)
A kedden botrányos körülmények között a 23. percben félbeszakadt Paris Saint-Germain–Istanbul Basaksehir mérkőzést szerdán fejezték be labdarúgó Bajnokok Ligája H-csoportjának 6. fordulójában. A párizsi összecsapást a 13. perctől (0–0-s állásnál) folytatták, a francia együttes könnyed, 5–1-es győzelmet aratott, így a kvartett élén zárt.

Mint ismert, kedden hosszas, mintegy tízperces oldalvonal menti vitatkozás után, a 23. percben félbeszakadt a Paris Saint-Germain–Istanbul Basaksehir mérkőzés. A vitát a negyedik játékvezető egyik megjegyzése váltotta ki: a török csapat játékosai rasszistának minősítették a román Sebastian Coltescu megnyilvánulását, és ebben egyetértettek velük a párizsiak is, ezért a labdarúgók levonultak a pályáról, és nem folytatták a játékot.

A mérkőzést szerdán, 18.55-től, a keddivel megegyező kezdőcsapatokkal, de egy másik játékvezetői stábbal, a 13. perctől folytatták. Sok idő nem telt el, a párizsiak máris megszerezték a vezetést: Neymar a 21. percben 16 méterről tekerte a labdát a bal felső sarokba (1–0). Alig több mint negyedórával később ismét a brazil klasszis volt eredményes, ezúttal egy kontra végén (2–0).

Még az első félidő vége előtt Kylian Mbappé értékesített egy tizenegyest (3–0), majd a fordulás után Neymar ismét a tizenhatoson kívülről eleresztett lövése után volt eredményes (4–0).

Nem sokkal később egy meglehetősen szerencsés góllal szépített a Basaksehir (4–1), majd a végeredményt Mbappé állította be egy kontra végén szerzett góllal. 5–1

A PSG a három ponttal beérte a Manchester Unitedet kedden búcsúztató RB Leipziget, s az egymás elleni jobb gólkülönbségének (egészen pontosan az idegenben szerzett góljának) köszönhetően meg is előzte Gulácsi Péter és Willi Orbán csapatát, így a párizsi együttes zárt a H-csoport élén.

A mérkőzés összefoglalója

BAJNOKOK LIGÁJA
H-CSOPORT, 6. FORDULÓ
Paris Saint-Germain–Istanbul Basaksehir 5–1 (Neymar 21., 38., 50., Mbappé 42., 62. – az elsőt 11-esből, ill. Mehmet Topal 57.)

A csoport másik mérkőzésén
Kedden játszották
RB Leipzig (német)–Manchester United (angol) 3–2(Angelino 2., Haidara 13., J. Kluivert 69., ill. Bruno Fernandes 80. – 11-esből, Maguire 82.)