Egy gól maradt a fórból

Munkatársunktól MunkatársunktólMunkatársunktól Munkatársunktól
2005.03.10. 00:19
Ahhoz képest, hogy a Bayern München kétgólos előnnyel érkezett a Highburybe, az Arsenal meglepő taktikát választott a találkozó elején. Átadta (vagy kénytelen volt átadni?) a terepet a német csapatnak, amely ugyan nagy helyzeteket nem dolgozott ki, viszont saját támadásaiból nem is kaphatott volna gólt.
Henry (hátul) csak egyszer talált be, az Arsenal pedig kiesett (EGY KATTINTÁS A KÉPRE ÉS TEKINTSE MEG KÉPGALÉRIÁNKAT!)

Legfeljebb kontrákból, de gyors ellencsapásokat meg az Arsenal nem tudott vezetni. A Lúcio dirigálta bajor védelem ugyanis kiválóan zárt vissza, jellemző a hatékonyságra, hogy Kahn kapuja felé a 23. percben szállt az első lövés, de Vieira labdája is legalább egy méterrel célt tévesztett. A meccs akkori képére jellemző adat az első fél óra kapura lövési statisztikája: 5-1 az összesítésben előnyben lévő vendégek javára.

És a következő próbálkozás is a németeké, ráadásul erről talán állítható, helyzet volt: a 31. percben az ötös sarkánál Deislerhez került a labda, aki megszelídítette, majd szemtelen mozdulattal megpróbálta átemelni az állva maradó Lehmannon. Kapuscsemege volt…

Aztán kis híján bevált az Arsenal altató taktikája! A 40. percben Henry ugyan rosszul passzolt, viszont Robert Kovac mentési kísérlete után visszapattant elé a labda. Be is gyújtotta a rakétákat, az ötösig robogott, csak éppen túl éles volt a szög ahhoz, hogy eltekerje a labdát a jól kimozduló Kahn mellett. Így viszont az Arsenalnak már csak 45 perce maradt arra, hogy legalább két gólt rúgjon a 2005-ben tétmérkőzésen mindössze négyszer kapituláló Kahnnak.

Szavazás

Ki nyeri a Bajnokok Ligáját?

Mindenesetre ennek tudatában a hazaiak nem lazsálták el úgy a második félidő elejét, mint tették azt 45 perccel korábban. Sokkal hátrább kényszerítették a bajorok védővonalát, szögleteket gyártottak (az első játékrészben nem jutottak el kornerig), de valami hiányzott a játékukból. Olcsó poén lenne azt írni, hogy a gól, helyesebb is, ha azt mondjuk, az utolsó húzás. A tizenhatosig minden rendben ment, váratlan, a falat megbontó húzással viszont ritkán sikerült kirukkolniuk. Ha pedig igen, mint a szabadrúgás után a labdát elegánsan levevő, majd kapásból rászúró Vieira esetében, akkor meg a szerencse pártolt el mellőlük.

Mindez a 66. percig volt igaz, akkor ugyanis egyetlen ember, természetesen Thierry Henry zsenialitásának köszönhetően ismét izgalmassá vált a mérkőzés. A francia támadó csodálatos mozdulattal, jobbal megszelídítette Ashley Cole egyébként pazar előreívelését, majd ballal egyből a hálóba lőtt. A Bayern ugyan rövid időre megzavarodott a bekapott góltól, azonban később sikerült annyira rendeznie a sorait, hogy egy gólt megőrizzen a hozott előnyéből, és három év után ismét bejusson a BL negyeddöntőjébe.

ARSENAL (angol)-BAYERN MÜNCHEN (német) 1-0 (0-0)