H. D. 2021.03.07 22:08 Frissítve: 2021.03.07 23:55

Premier League: Bale és Kane is remekelt, nyert a Tottenham

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 27. fordulójának vasárnapi játéknapján a Tottenham Hotspur hazai pályán 4–1-re legyőzte a Crystal Palace-t.

Gareth Bale (9) és Harry Kane (10) is remekelt, nyert a Tottenham (Fotó: AFP)

A Tottenham esélyeshez méltóan kezdett a legutóbbi öt bajnokijából csak egyet megnyerő Crystal Palace ellen, s az utóbbi időben remek formában futballozó Gareth Bale góljával a 25. percben meg is szerezte a vezetést: labdaszerzést követően Harry Kane adta be a labdát, s az üresen érkező walesi szélső közelről nem hibázott. 1–0

Aztán az első félidő ráadásában némileg váratlanul egyenlített a vendégcsapat, Milivojevics bal oldali beadása után Christian Benteke védhetetlenül a bal felső sarokba fejelte a labdát. 1–1

Sokáig nem reménykedhetett a pontszerzésben a Crystal Palace, a 49. percben visszavette a vezetést José Mourinho csapata: Reguilón beadása után Kane visszafejelte a labdát, amelyet Bale közelről a kapuba bólintott. 2–1

Nem kellett sokat várni, érkezett a következő gól, az 52. percben Kane állítgatás nélkül, 18 méterről pazar mozdulattal küldte a labdát a kapuba (3–1). Az angol válogatott csatár itt nem állt meg, a 76. percben Szon Hung Min passzát követően is betalált, így a Tottenham 4–1-re legyőzte a Crystal Palace-t, és sorozatban harmadszor nyert a Premier League-ben.

A mérkőzés összefoglalója

ANGOL PREMIER LEAGUE
27. FORDULÓ

Tottenham Hotspur–Crystal Palace 4–1 (Bale 25., 49., Kane 52., 76., ill. Benteke 45+1.)

KORÁBBAN
West Bromwich Albion–Newcastle United 0–0
Liverpool–Fulham 0–1 (Lemina 45.)
Manchester City–Manchester United 0–2 (B. Fernandes 2. – 11-esből, Shaw 50.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Sheffield United–Southampton 0–2 (Ward-Prowse 32. – 11-esből, Ché Adams 49.)
Aston Villa–Wolverhampton Wanderers 0–0
Brighton & Hove Albion–Leicester City 1–2 (Lallana 10., ill. Iheanacho 62., Amartey 87.)

Burnley–Arsenal 1–1 (Ch. Wood 39., ill. Aubameyang 6.)

HÉTFŐN
19.00:
Chelsea–Everton (Tv: Spíler1)
21.00: West Ham United–Leeds United (Tv: Spíler1)

Angol labdarúgás SZELI MÁTYÁS

Egy szó sem esett még arról, pontosan mi lesz a német szakember feladatköre.

2021.12.02 17:59:04

Angol labdarúgás CSELŐTEI MÁRK

Smith Rowe meglehetősen furcsa találata megadta az alaphangot, Ronaldónak meglett a 800. és a 801. gólja is.