Arsenal: egy perc, két gól, három pont

2014.01.13. 20:56
Jack Wilshere találata után egy perccel jött az újabb Arsenal-gól (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 21. fordulójának záró mérkőzésén az Arsenal az Aston Villához látogatott, és nagy csatában 2–1-re nyert, így ismét az élen várhatja a következő kört.

PREMIER LEAGUE, 21. FORDULÓ
Aston Villa–Arsenal 1–2 (Benteke 76., ill. Wilshere 34., Giroud 35.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Volt miért hajtania az Arsenalnak az Aston Villa otthonában, hiszen a szokás szerint sérülések tizedelte „ágyúsok" tudták, hogy egy győzelemmel ismét a tabella élén zárhatják a fordulót, másrész szerettek volna revánsot benni a birminghamieken a szeptemberi hazai vereségért.

Rögtön meg is szállták ellenfelük térfelét a sárga mezes londoniak, de meglepő módon az első fél órában csak egyszer kerültek helyzetbe, ezt Olivier Giroud kihagyta, miközben a kontrára játszó hazaiak kétszer is veszélyeztették az Arsenal kapuját.

Nathan Baker súlyos sérülése (szegény védő belenézett Serge Gnabry lövésébe, elveszítette eszméletét, csak egy negyedóra múlva tért magához, természetesen miután már lecserélték) mintha sokkolta volna a Villát: még vezettek egy veszélyes támadást a hazaiak, majd némi mezőnyjátékot követően egy perc alatt két gólt kaptak!

Jack Wilshere előbb betört a 16-oson belülre, és pontosan kilőtte a bal alsót (0–1), majd adott egy gólpasszt Olivier Giroud-nak, aki igen hálás lehet az egymást zavaró Ron Vlaar, Matthew Lowton védőkettősnek azért, hogy közelről a hálóba találhatott (0–2). Egy perc sem telt el a két találat között...

Ezzel tulajdonképpen véget is ért az első játékrész érdemi része.

Paul Lambert alaposan feltüzelte játékosait a félidőben, mert átvette a kezdeményezést a Villa, igaz, helyzetig jó húsz percig nem jutott, ám az Arsenalra is igaz volt ez. Amikor kezdett alábbhagyni a hazaiak lendülete, a 75. percben egy labdaszerzést követően Lowton remekül ível középre jobbról, Christian Benteke pedig egy remekbe szabott csukafejessel véget vetett közel 14 és háromnegyed (!) órás bajnoki gólcsendjének (1–2!)

Elkeseredetten harcolt az egyenlítésért a Villa (a csereként beállt Tomás Rosicky orra bánta ezt, Alex Oxlade-Chamberlain futott be helyére nemsokára), de Benteke következő ziccerét már elpuskázta, több lehetőség pedig már adatott csapatának: ha nem is egyszerűen, de három pontot szerzett az Arsenal, és ismét éllovasként várhatja a következő fordulót.

1. Arsenal 21 15 3 3 41–19 +22 48
2. Manchester City 21 15 2 4 59–23 +36 47
3. Chelsea 21 14 4 3 40–19 +21 46
4. Liverpool 21 13 3 5 51–26 +25 42
5. Everton 21 11 8 2 34–19 +15 41
6. Tottenham 21 12 4 5 26–25 +1 40
7. Manchester United 21 11 4 6 35–24 +11 37
8. Newcastle 21 10 3 8 29–27 +2 33