PL: újabb Gündogan-dupla, Liverpoolban nyert a City

L. M.L. M.
2023.05.14. 16:59
Ilkay Gündogan (balra) a két gólja mellett egy gólpasszt is kiosztott Erling Haalandnak (Fotó: Getty Images)
Legyőzte az Evertont, újabb lépést téve a bajnoki cím megszerzése felé a Manchester City az angol labdarúgó-bajnokságban (Premier League). A Brentfordnak is sikerült begyűjtenie a három pontot, a „darazsak” a West Ham Unitedet múlták felül.

EVERTON–MANCHESTER CITY 0–3

Hiába kellett szűk fél órát várni a találkozó első lövésére, az Everton nem úszta meg kapott gól nélkül az első játékrészt. A liverpooliak ugyan kétszer is veszélyeztettek szögletekből, Ilkay Gündogan révén a vendégek kerültek előnybe. A City csapatkapitánya Rijad Mahrez beadását a combjával kezelte le, majd a kapunak háttal állva, kiszorított helyzetből Jordan Pickford hálójába külsőzött (0–1). VIDEÓ ITT!

Két percre rá Erling Haaland is betalált, a norvég így már 36 gólnál jár ebben az idényben a bajnokságban (0–2). VIDEÓ ITT!

A második félidőben eldöntötte a meccset Pep Guardiola csapata, ismét Gündogan szerzett szépségdíjast gólt, ezúttal 17 méterről, szabadrúgásból talált be (0–3). VIDEÓ ITT!

BRENTFORD–WEST HAM UNITED 2–0

Remek kontratámadás után szereztek vezetést a hazaiak a 20. percben. A bal oldalon vezetett akció után a labda Mathias Jensenhez került középen, a dán pedig az üresen érkező Bryan Mbeumót játszotta meg, aki ballal a hosszú alsóba lőtt (1–0). VIDEÓ ITT!

Az első játékrész hajrájában bedobást követően kettőre növelték előnyüket a „darazsak”, az érkező labdát Ben Mee csúsztatása után Yoane Wissa bólintotta a kapuba (2–0). VIDEÓ ITT!

A második félidőben Danny Ings ugyan bevette a hazaiak kapuját, de gólját kezezés miatt a játékvezető – a VAR segítségével – érvénytelenítette.

ANGOL PREMIER LEAGUE
36. FORDULÓ
Brentford–West Ham United 2–0
(Mbeumo 20., Wissa 43.)
Everton–Manchester City 0–3 (Gündogan 37., 51., Haaland 39.)

SZOMBATON
Leeds United–Newcastle United 2–2 (Ayling 7., Kristensen 79., ill. Wilson 30., 70. – mindkettőt 11-esből)
Kiállítva: Junior Firpo (90+1., Leeds)
Aston Villa–Tottenham Hotspur 2–1 (J. Ramsey 8., Douglas Luiz 72., ill. Kane 90. – 11-esből)
Chelsea–Nottingham Forest 2–2 (Sterling 51., 58., ill. Adoniyi 12., 62.)
Crystal Palace–AFC Bournemouth 2–0 (Eze 39., 58.)
Manchester United–Wolverhampton Wanderers 2–0 (Martial 32., Garnacho 90+5.)
Southampton–Fulham 0–2 (Carlos Vinícius 48., Mitrovics 72.)