Dier hibája döntött, a Chelsea nyerte a londoni derbit

B. A.B. A.
2021.02.04. 20:50
Jorginho tizenegyese elég volt a győzelemhez (Fotó: AFP)
Egyetlen gól döntött az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 22. fordulójának csütörtöki rangadóján: a Chelsea Jorginho tizenegyesből szerzett találatával 1–0-ra legyőzte idegenben a Tottenhamet.

ANGOL PREMIER LEAGUE
22. FORDULÓ
TOTTENHAM–CHELSEA
0–1 (0–1)
London,
Tottenham Hotspur Stadion, zárt kapuk mögött.Vezette: Andre Marriner
TOTTENHAM: Lloris – Aurier, Alderweireld, E. Dier, B. Davies – Höjbjerg, Moussa Sissoko – Bergwijn (Lucas Moura, 69.), Ndombele (Lamela, 69.), Szon Hung Min – Carlos Vinícius. Menedzser: José Mourinho
CHELSEA: É. Mendy – Azpilicueta, Thiago Silva (Christensen, 36.), Rüdiger – R. James, Jorginho, Kovacic (Kanté, 74.), M. Alonso – Hudson-Odoi (Pulisic, 65.), Werner, Mount. Vezetőedző: Thomas Tuchel
Gólszerző: Jorginho (24. – 11-esből)

Első angliai rangadójára készülhetett Thomas Tuchel, aki alaposan összerakta a Chelsea-t a londoni derbire: a „kékek” rögtön a mérkőzés elején magukhoz ragadták a kezdeményezést, a Spursnél alig-alig volt a labda az első félidőben, ráadásul José Mourinho csapata a fontos meccseken már oly sokszor látott kontrajátékot sem tudta hozni – igaz, ebben alighanem közrejátszott a sérült Harry Kane hiánya.

Néhány kisebb lehetőség után Eric Dier érthetetlen hibája is kellett a vendégek vezető góljához, az angol először még megállította Timo Wernert, ám a labda a németnél maradt, az akkor már a földön fekvő védő pedig belerúgott a támadóba, így tizenegyeshez jutott a Chelsea. A labda mögé Jorginho állt, Hugo Lloris hiába érezte az irányt, nem tudta védeni a kapu jobb oldalába csapódó lövést (0–1).

Mint utólag kiderült, ez a gól elég volt a három pont megszerzéséhez: a Tottenham a második félidőben egyszer-kétszer veszélyeztetett, de nagyobb lehetőséget nem tudott kidolgozni, míg a Chelsea az első játékrészben főleg a szélekről, a szünet után pedig középről indulva többször is eljutott Lloris kapujáig. Labdabirtoklásban, a passzok számában és minőségében, valamint a helyzeteket tekintve is ellenfele fölé nőtt a vendéggárda, a Spurs egyedül a hajrában tudta bizonyos szinten nyomás alá helyezni a „kékeket”, akik megköszönhették Carlos Viníciusnak, hogy kapu mellé fejelte Serge Aurier remek beadását.

Tuchellel a kispadon három PL-meccsen hét pontot szerzett a Chelsea, amely egyiken sem kapott gólt – utóbbi tekintetében ilyen debütálásra legutóbb Mourinho volt képes az együttessel, még 2004 augusztusában. A portugál tréner angliai pályafutása során először veszített el két egymást követő hazai mérkőzést, ráadásul a helyzetet súlyosbítja, hogy a Tottenham a legutóbbi tíz bajnokijából mindössze kettőt nyert meg.

A FORDULÓ TOVÁBBI EREDMÉNYEI
Szerda
Burnley–Manchester City 0–2
(Gabriel Jesus 3., Sterling 38.)
Fulham–Leicester City 0–2 (Iheanacho 17., Justin 44.)
Leeds United–Everton 1–2 (Raphinha 48., ill. G. Sigurdsson 9., Calvert-Lewin 41.)
Aston Villa–West Ham 1–3 (Watkins 81., ill. Soucek 51., Lingard 56., 83.)

Liverpool–Brighton & Hove Albion 0–1 (Alzate 56.)
Kedd
Manchester United–Southampton 9–0 (Wan-Bissaka 18., Rashford 25., Bednarek 34. – öngól, Cavani 39., Martial 69., 90., McTominay 71., B. Fernandes 87. – 11-esből, D. James 90+3.)
Newcastle United–Crystal Palace 1–2 (Shelvey 2., ill. Riedewald 21., Cahill 25.)
Wolverhampton–Arsenal 2–1 (Rúben Neves 45+5. – 11-esből, Moutinho 49., ill. Pépé 32.)
Sheffield United–West Bromwich Albion 2–1 (Bogle 56., Sharp 73., ill. M. Phillips 41.)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+3. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+1. PERC: Szon elé került a labda, de nem célzott pontosan, a kapu fölé vágta.

Három perc a ráadás.

87. PERC: Aurier remek beadása megtalálta Carlos Viníciust, a brazil fejese alig kerülte el a jobb alsót.

86. PERC: Lucas Moura próbálkozott, de ennél több kéne...

81. PERC: Pulisic, majd Kanté is besárgult.

79. PERC: Lamela lövésénél Mendynek kellett nyújtózkodnia, hosszú idő után az első Tottenham-lehetőség.

15–2 a lövések száma, és nem a Spurs javára...

76. PERC: Mount simán megverte Diert, de Lloris leért a bal alsóba tartó lövésre.

75. PERC: Werner, James, majd Pulisic lövését is blokkolták, a harmadik után beintették a lest – valószínű, hogy már Werner is előrébb volt a védőknél.

74. PERC: Kovacic is lemegy, Kanté Tuchel utolsó cseréje.

69. PERC: Kettős csere a hazaiaknál: Lamela és Lucas Moura is beállt, Bergwijnnek és Ndombelének ennyi volt.

68. PERC: A pálya közepén ezúttal sem szűkítette jól a területet a Spurs, most Kovacic indult meg és fejezte be lövéssel az akciót – nem tévesztett sokat.

66. PERC: Az ötösnél érkező Pulisicnek majdnem jó volt a beadás, Lloris még el tudta öklözni a labdát.

65. PERC: Hudson-Odoinak ez volt az utolsó megmozdulása, Pulisic érkezik.

64. PERC: Alonso kapásból tűzte kapura Hudson-Odoi beadását – pontosabban kapu fölé.

59. PERC: Mount előtt nyílt üres terület a pálya közepén, a lendületes sprint végén jó ütemben hozta helyzetbe Wernert, ám Aurier még a lövés előtt tisztázott. Nagy mentés volt!

54. PERC: Szépen kijátszott akció a Chelsea részéről, Hudson-Odoi lövése azonban nem talált kaput.

Thomas Tuchel lehet José Mourinho (2004) óta az első Chelsea-edző, aki az első három PL-meccsét lehozza kapott gól nélkül.

50. PERC: Alderweireld buktatta látványosan Mountot, a belgáé a mérkőzés első sárga lapos figyelmeztetése.

47. PERC: Marcos Alonso pöckölte ki a beadást, jöhet a Spurs első szöglete.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2: PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+2: Mount került helyzetbe, Dier nagyot mentett bevetődve.

Két perc a ráadás.

A tizenegyes-specialista

36. PERC: Thiago Silva megsérült egy mentésnél, nem tudja folytatni a játékot. Christensen érkezik a helyére.

Keveset van a labda a hazaiaknál, és nem is játsszák meg pontosan: 111 átadás 77 százalékos pontossággal, míg a Chelsea-nél 263 passz 92 százalékkal.

32. PERC: Mount fordult le a védőkről, balos lövése méterekkel elkerülte a kaput.

24. PERC: GÓÓÓL, VEZETNEK A VENDÉGEK!Jorginho higgadtan a kapu jobb oldalába lőtt (0–1).

23. PERC: TIZENEGYES A CHELSEA-NEK! Werner kapott hosszú indítást, elsőre még megállították, ám a földön fekvő Dier érthetetlen módon felrúgta.

Az egyelőre óriási mezőnyfölényben futballozó Chelsea a támadásainak több mint felét a jobb oldalon vezeti. Daviesnek nincs könnyű dolga a Hudson-Odoi, James duóval, ráadásul Szon sem segít be nagyon a védekezésben.

20. PERC: Egy ritka hazai ellentámadás, Ndombele beadásszerű lövését könnyedén fogta a honfitárs.

11. PERC: James visszapassza után Hudson-Odoi próbálkozott beadással, az egyébként elég gyatra kísérlet egy védő érintésével hagyta el az alapvonalat. A sarokrúgás nem hozott veszélyt.

6. PERC: Megvolt az első hazai próbálkozás is, Szon lövése nem okozott gondot Mendynek.

4. PERC: Mount kapta tisztán a labdát Hudson-Odoitól, de túlságosan sokat kivárt, így a becsúszó Davies szögletre mentett.

Nem túl jó előjel: a Tottenham mindössze három meccset nyert meg a legutóbbi 13-ból, amikor nélkülözni kényszerült Harry Kane-t.

1. PERC: Nem kellett sokat várni az első lehetőségre, Azpilicueta ívelése után Werner felhőfejese szállt Mendy kapuja fölé.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A Chelsea indította útjára a labdát.

Tiszta kékben a Chelsea, fehér-kékben a Tottenham.

A mérkőzést Andre Marriner vezeti.

Legutóbb novemberben találkozott egymással a két gárda, akkor nem született gól.

A találkozót a Digi Sport1 élőben közvetíti.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Tottenham–Chelsea angol bajnoki mérkőzés online tudósításában. Hamarosan kezdünk, tartsanak velünk!