PL: sírva hagyta el a pályát Varane, veszélyben a vb-je

2022.10.23. 13:14
Varane sérülése nagy problémát okozhat klubjának és nemzeti csapatának (Fotó: AFP)
Mint azt megírtuk, 1–1-es döntetlent játszott a Manchester United a Chelsea-vel a két csapat londoni bajnokiján. A mérkőzés során Raphaël Varane megsérült, veszélybe került a világbajnoki szereplése is.

A 94. percben szerzett góljuknak köszönhetően pontot mentettek a „vörös ördögök” a Chelsea otthonában, azonban estéjüket beárnyékolta Raphaël Varane súlyosnak tűnő izomsérülése, amely miatt sírva hagyta el a pályát a világbajnok francia védő.

A négyszeres Bajnokok Ligája-győztes játékost a 60. percben kellett lecserélni, miután a combját fogva a földre zuhant, miközben Pierre-Emerick Aubameyangot próbálta szerelni.

„Meg kell várnunk a vizsgálatok eredményét, hogy tisztában legyünk a sérülés súlyosságával. Teljesen megértem a reakcióját. Van ebben tapasztalata, de az orvosoknak kell felállítani a helyes diagnózist, és utána megtesszük a szükséges lépéseket”nyilatkozta Erik ten Hag vezetőedző a BBC Sportnak.

Manchesterbe igazolása óta már negyedszer szenved izomsérülést a francia játékos, ezek miatt összesen 15 mérkőzést kellett kihagynia.

A világbajnokság november 20-án kezdődik.

ANGOL PREMIER LEAGUE
13. FORDULÓ
Chelsea–Manchester United 1–1(Jorginho 87. – 11-esből, ill. Casemiro 90+4.)

KORÁBBAN
Nottingham Forest–Liverpool 1–0(Awoniyi 55.)
Everton–Crystal Palace 3–0(Calvert-Lewin 11., A. Gordon 63., McNeil 84.)
Manchester City–Brighton & Hove Albion 3–1(Haaland 22., 43. – utóbbi 11-esből, De Bruyne 75., ill. Trossard 53.)