Igaza lett Lampardnak, az élre ugrott a Leicester City!

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2021.01.19. 21:10
Remek lövés, szép gól (Fotó: AFP)
A Leicester City hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Chelsea-t a Premier League 18. fordulójában.

ANGOL PREMIER LEAGUE
18. FORDULÓ
Leicester City–Chelsea 2–0
(2–0)
Leicester,King Power Stadium,zárt kapuk mögött. V:Pawson
Liecester:
K. Schmeichel – Castagne, W. Fofana, J. Evans, Justin – Ndidi, Tielemans – Albrighton (R. Pereira, 76.), Maddison (Ayozé Pérez, 76.), H. Barnes – Vardy (Iheanacho, 88.).Menedzser:Brendan Rodgers
Chelsea:E. Mendy – R. James, Rüdiger, Thiago Silva, Chilwell – Havertz (Werner, 67.), Kovacic, Mount – Hudson-Odoi (Zijes, 67.), T. Abraham, Pulisic.Menedzser:Frank Lampard
Gólszerző:Ndidi (6.), Maddison (41.)

Frank Lampard szerint a Leicester City bejelentkezett a bajnoki címért, és a Chelsea-mester mérkőzés előtti kijelentésének a jogosságát mi sem húzta alá jobban, mint az, hogy csapata kikapott idegenben a frissiben kinevezett aranyesélyestől.

Sokkal jobban kezdett a Leicester, Wilfred Ndidi talán élete gólját lőtte meg, miután Harvey Barnes eltört egy jó beadást, majd James Maddisoné lett a főszerep, akinek távolabbi, nagyobbik lövését a léc hárította, aztán közelebbről okosan a bal alsóba helyezett már.

Szerencséje is volt a házigazdának, a VAR elvett egy büntetőt a Chelsea-től, és több kisebb-nagyobb helyzetükből rendre Kasper Schmeichelt találták el a londoniak. A Leicester a második félidőben főleg a védekezésre koncentrált, Lampard a hajrára bevetette a Hakim Zijes, Timo Werner kettőst, de labdába is alig ért a nyáron mindenestől közel 120 millió euróért megszerzett duó.

Igaz, Werner legalább egy lesről esett gólig eljutott (amíg zakatolt a VAR, még reménykedhettek a vendégek, de a „villanybíró” ismét a londoniak ellen ítélt), de igaza lett Lampardnak, olyannyira, hogy ezzel a győzelemmel a tabella élére ugrott a Leicester.

Amely megmutatta nem is olyan régen, hogy egy kisebb csapat is lehet bajnok a PL-ben, nem csak a milliárdokat megmozgató gigászok.2–0

Korábban
West Ham United–West Bromwich Albion 2–1 (Bowen 45+1., M. Antonio 66., ill. M. Pereira 51.)

Aston Villa–Everton

És meglett Rodgers első sikere a Chelsea ellen!

Az előző idény kezdete óta csak a Newcastle kapott több gólt idegenben (50), mint a Chelsea (50).

Maddison sorozatban 3. meccsén talált be a sorozatban.

Érdekes, 64 százalékban a Chelsea-nél volt a labda.

90+4. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+3. perc Mount indítja lapos passzal Wernert, akit szerel a 17-oson becsúszva Evans.

90+2. perc Mount szép passzát Zijes ballal 13-ról a bal alsó felé rúgja, de nagyon gyengén, véd legördülve a kapus.

Három perc a ráadás.

90. perc
Justin balról jobbal, 14-ről Silvába lő.

90. perc Hakim Zijes kap sárga lapot Justin lerántásáért.

88. perc
Vardynak sem ment, Kelechi Iheanacho váltja. Ékcsere.

86. perc Werner jobbal a bal alsóba lő hétről, középről, Mount bal oldali beadása után. De les. De VAR! Tielemens jobb válla belógott. Vagy nem. Pech.

Kapott gólok száma az első 39 bajnokin a PL-ben a CHE élén

85. perc Wesley Fofana kap sárfa lapot a cselezgető Pulisic felrúgásáért.

81. perc
Vardy kap remek passzt jobbról Castagne-tól, aki elmegy a védője mellett, de jő a bal sarok előtt a kapus. Werner megindul, Fofana habkönnyedén szereli.

75. perc Maddison le, Ayozé Pérez be, Ricardo Pereira meg Albrightont váltja. Csere, posztra.

70. perc
Mezőnyharc, nem a legizgalmasabb.

Werner tíz bajnoki óta nem lőtt gólt, 41 lövésből összesen 4 gólt szerzett a Chelsea-ben.

67. perc Kettős csere, Harkim Zijes és TImo Werner be, Odoi és Havertz le. Nagyon nem ment nekik ma.

Brendan Rodgers 34 csapat ellen vezette ővéit a PL-ben, legalább egyszer mindenkit megvertek, kivéve a Chelsea-t. 11 meccsen legalább 4 iksz összejött azért.

Nem ment ma neki

57. perc
Tielemans kissé balról ballal, nyolcról kapura lő, Mendy bal lábbal védeni tud! Vardy szépen indított, az ék utoljára még Karácsony előtt lőtt gólt.

Titkos fegyver. Harvey Barnes az idényben 24 meccsen 10 gólnál jár, ez az egyéni idényrekordja.

55. perc Albrighton lő lesgólt egy agyonvariált akció végén, előtte Mount jobb oldali kornerét James testtel öt méterről a kapushoz sodorja.

51. perc Mateo Kovacic odacsúszik Maddisonnak, sárga lap.

50. perc James most ügyesebb, a passza jó Abrahamnak, aki lő kissé jobbról, jobbal, hétről, de blokkol Fofana. Mount jobb oldali beadását aztán az ék hatról Schmeichel kezébe fejeli!

49. perc Helyzettel, hazaival: Albrighton jobb oldali beadását James mögül az ötös bal sarkáról az oldalhálóba fejeli Justin!

46. PERC FOLYTATJUK!

A Chelsea csak egyet bukott el 8 legutóbbi itteni bajnokijából, 2015 decembere óta veretlen itt. Ez négy meccs.

Vardy: 1 lövés az első félidőben és 0 passz.

Mint említettük, a City öt meccse veretlen a Chelsea ellen, előtte 11 bajnokin 9-szer kikapott ellene!

1968 után nyerhet újra sorozatban négyszer is a Leicester az év első négy bajnokiján.

E párharc legjobb góllövői
Jimmy Floyd Hasselbaink 6
Gianfranco Zola 4
Muzzy Izzet 4
Jamie Vardy 4
James Scowcroft 3

45+2. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc Pulisicet szerelik a 16-os előtt, majd lök az amerikai.

Két perc a ráadás.

41. PERC ITT A HAZAI GÓL! Albrighton jobb oldali beadását nem éri el Vardy, Rüdiger testtel ellöki őt, szabályosan, de James elfedi fogni JAMES MADDISONT, aki az ötös bal sarka elől jobbal a kapu bal alsó sarkába lő. 2–0!

40. perc Hosszas varia után a várható eredmény: fölé. Mount, jobbal.

39. perc Csak szabadrúgás.

38. perc BÜNTETŐ!Evans felrúgja a Kovacic indította Pulisicet a 16-oson belül. De VAR, véleményes.

34. perc Albrighton passzát Vardy rövid labdavezetés után a kapusba rúgja, kissé jobbról, tíz méterről. EZ IS ZICCER VOLT, még nagyobb is.

32. perc NINCS BENT, Havertz és Pulisic hord össze egy ziccer Odoinak, aki jobbal az ötös jobb sarka elől a bal alsó mellé trafál. OLDALHÁLÓ!

29. perc Sárga lap a Barnest visszarántó Kai Havertznek.

26. perc Chilwell véletlenül visszaadja a labdát korábbi csapattársának.

26. perc Maddison kornere Abahamé, Albrighton jobbos beadása Silváé.

26. perc Barnes passzát jobbal 25-ről kapura vágja Albrighton, Mendy kiüti a léc alól a középre tartó labdát.

25. perc Remekül indul meg a balon Barnes, Rüdiger keresztez, majd elegánsan rápattintja a szélsőre.

21. perc Helyzet, Mount jobb oldali kornerét az ötös rövid sarkáról kapura fejeli Silva, de éppen a dán kapushoz! Majdnem meglett a 10. kapott gól korner vagy szabadrúgás után a Leicesternél, a liga 3. legrosszabb mutatója. Nekik száznál több ilyen lehetőség után 0 góljuk van...

20. perc A felfutó James Odoi passzát jobbal éles szögből, tízről kapura rúgja, Schmeichel véd azonban a léc alatt.

17. perc Ndidi passzát Maddison ellőné 14-ről, de közbelép Silva.

A Leicester öt meccs óta veretlen a Chelsea ellen. ÖTRŐL A HATRA MA?

15. perc LÉC! Castagne megindul a jobbon, két olyan cselt mutat be, hogy maga is csodálkozik, a védők elfutnak előle, passzát Maddison ballal 21-ről, középről a lécre rúgja!

12. perc Hodoi beadását átveszi Abraham a 16-oson belül, de elnyomják.

10. perc Megzavarta a gól a Chelsea-t, nemhogy helyzete, veszélyes támadása sincs. Mezőnyharc.

Csak az idegenbeli meccsek 17 százalékán nem kapott gólt a CHE Lampard alatt, ez a legrosszabb mutató a tíznél több meccsen dirigáló Chelsea-menedzsere között!

A kapufa is besegített, no és az ötösön a fejét villámgyorsan lehúzó Evans is kellett a gólhoz. Használta a fejét, de még milyen gyorsan!

6. PERC ITT A GÓL, WILFRED NDIDI ballal 19-ről a jobb sarokba talál, középről, félmagasan, előtte Albrighton jobbról érkező beadásába vérhólyagot rúgott Barnes, 12-ről, de éppen így lett jó a középpályásnak. 1–1!

5. perc Barnes bal oldali beadását mellel menti a hátrafutó Abraham. A Leicester még nem lőtt gólt szöglet után.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta kékben, a vendégek tiszta világoskékben.

Rodgers mester még soha nem nyert a Chelsea ellen.

Egy kis örökmérleg: 117 találkozó, 25 leicesteri és 57 londoni sikerrel, 135, ill. 207 rúgott góllal.