Pogba debütálásán is Ibrahimovic volt a sztár: ismét nyert az MU

2016.08.19. 20:50
Zlatan Ibrahimovic (pirosban) két góljával nyert a Manchester United (Fotó: Action Images)
A rekordvétel Paul Pogba bemutatkozott ismét a Manchester Unitedben, amely Zlatan Ibrahimovic duplájával nyert a Southampton ellen a Premier League 2. fordulójának nyitó mérkőzésén.

ANGOL PREMIER LEAGUE
2. FORDULÓ

Manchester United–Southampton 2–0 (Ibrahimovic 36., 52.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Két ember várta különös izgalmakkal a Manchester United és a Southampton bajnokiját: a „vörös ördögökhöz” a nyáron rekordösszegért visszatérő, és régi-új klubjában másodszor is bemutatkozó Paul Pogba, illetve a vendégek francia edzője, Claude Puel – akit a Ligue 1-ben Zlatan Ibrahimovic az utóbbi években 11 góllal bosszantott.

A svéd zseni nem akarta megszakítani ezt a számára nemes hagyományt, előbb gyönyörűen, csak kissé pontatlanul ollózott kapura, majd a szünet előtt remek mozdulattal fejelte a bal sarokba Wayne Rooney beadását (1–0), a pihenő után meg magabiztosan értékesítette az egykori sotonos Luke Shaw által kiharcolt büntetőt (2–0).

Puel Zlatan-fóbiája átterjedt a menedzser legénységére is, mert egy kis szerencsével, de inkább jobb összpontosítással még így is vezethettek volna: az első félidőben, még a gól előtt Shane Long és Dusan Tadics felváltva hagyta ki a helyzeteket, Jordy Clasie teljesen fölöslegesen hozta össze a 11-est, Nathan Redmond pedig nagy ziccerben lányos zavarában tulajdonképpen felszabadított saját maga elől.

A második félidő derekára azonban elfáradtak a „szentek”, sorra alakították ki a helyzeteket a manchesteriek, ám Pogba, Anthony Martial és Ibrahimovic is hibázott. Ahogyan az lenni szokott, erőre kapott ettől a hátrányban lévő fél, támadott a hajrában becsülettel a Southampton, Puel újabb támadókat küldött be, de Tadics sokadik gólszerzési lehetőségét is elpuskázta, és a klasszis teljesítménnyel előrukkoló védő, Virgil van Dijk fejese sem volt jobb.

Remekül kezdte tehát az idényt a José Mourinho által újjászervezett Manchester United, Ibrahimovic három tétmérkőzésen már négy gólnál jár új klubjában.

1. Manchester United 2 2 5–1 +4 6
2. Liverpool 1 1 4–3 +1 3
3. Manchester City 1 1 2–1 +1 3
3. Hull City 1 1 2–1 +1 3
3. Chelsea 1 1 2–1 +1 3
6. West Bromwich Albion 1 1 1–0 +1 3
6. Swansea 1 1 1–0 +1 3
8. Watford 1 1 1–1 0 1