BACSKAI JÁNOS 2020.07.15 18:50 Frissítve: 2020.07.15 21:40

Roppant izgalmas mérkőzésen nyert a Manchester City

Nagy nehézségek árán tudta csak megverni (2–1) odahaza a  Manchester City a kiesés ellen harcoló AFC Bournemouth-t az angol Premier League 36. fordulójában.

David Silva: a mester alkot (Fotó: AFP)

ANGOL PREMIER LEAGUE
36. FORDULÓ
Manchester City–AFC Bournemouth 2–1
(D. Silva 6., G. Jesus 39., ill. D. Brooks 88.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Természetesen mindenki győzelmet várt a második helyét és a Bajnokok Ligája-indulását már bebiztosító Manchester Citytől a kiesés ellen harcoló Bournemouth ellen, már csak azért is, mert a manchesteriek korábbi kilenc PL-mérkőzésüket megnyerték a mostani ellenféllel szemben, a tizedik pedig rekord lett. Lett, ugyanis az első félidőben David Silva előbb lőtt egy gyönyörű gólt szabadrúgásból, majd adott egy gólpasszt Gabriel Jesusnak, aki könyörtelenül kihasznált a vendégvédelem nyílt napját.

A két gól között sokszor 80 százalékban a Citynél volt a labda, de csak nagy szerencsével úszta meg kapott gól nélkül: Joshua King és Dominic Solanke lábbal, a remekül futballozó szélső, Philip Billing fejjel célzott pontatlanul az ötös előteréből; Ederson kapus pedig a kapufa és a feje, no és sok-sok szerencse segítségével hárította Junior Stanislas szabadrúgását.

Pep Guardiola a szünetben beküldte a pályára Raheem Sterlinget, de így is csak centimétereken múlott, hogy nem szépített az AFC. A VAR is igazolta, hogy lesről lőtt a hazai kapuba King, igaz, az első félidőben járt volna egy büntető a Citynek, amikor Jesust felrúgta az ötös előtt a PL rosszfiúja, Jefferson Lerma.

Ederson bakija után Ilkay Gündogan mentett hatalmasat, majd Jesús kiharcolt egy büntetőt, pontosabban csak majdnem, mert közbeszólt a VAR (helyesen). A City klubrekordot állított volna be, ha sorozatban ötödik hazai élvonalbeli mérkőzését is megnyeri kapott gól nélkül, de David Brooks szépített, majd kétszer is hajszál híján egyenlített a vendégcsapat. 2–1

KORÁBBAN
Chelsea–Norwich City 1–0
(Giroud 45+3.)
Burnley–Wolverhampton Wanderers 1–1 (Wood 94. – 11-esből, ill.  R. Jiménez 76.)
Newcastle United–Tottenham Hotspur 1–3 (Ritchie 56., ill. Szon Hung Min 27., Kane 60., 94.)
KÉSŐBB

21.15: Arsenal–Liverpool (Tv: Digi Sport1) – élőben az NSO-n!

Angol labdarúgás KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN

A Spurs szembemegy a Bayern és a Liverpool diktálta trendekkel, a Kane, Szon kettősre építve mégis hatékony támadásban is.

2020.11.22 19:26:42

Angol labdarúgás BACSKAI JÁNOS

Sorozatban 64. hazai bajnokiján is veretlen maradt a Pool, miközben magabiztosan győzött a Leicester City ellen.

2020.11.21 17:36:15

Angol labdarúgás B. Á.

José Mourinho együttese kiválóan védekezett és kontrázott a manchesteriek ellen.

2020.11.17 05:54:14

Angol labdarúgás DÓCS ÁKOS

Elképesztő cselek, látványos szabadrúgások és távoli bombák – a 7-es, akit mai napig képtelen pótolni a Manchester United.