R. Gy. 2020.07.15 21:01 Frissítve: 2020.07.16 09:26

Liverpooli bakiparádé Arsenal-győzelemmel

Az angol Premier League 36. fordulójában az Arsenal 2–1-re legyőzte hazai pályán a már bajnok Liverpoolt, ami azt jelenti, hogy a vendégcsapat már nem tudja megdönteni a liga pontrekordját.

Minamino helyzete is kimaradt, vesztesen tért haza Londonból a Liverpool (Fotó: AFP)

ANGOL PREMIER LEAGUE

36. FORDULÓ
Arsenal–Liverpool 2–1 (Lacazette 32., Nelson 44., ill. Mané 20.)

A MECCS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA LEHET NYOMON KÖVETNI!

Igazi tétje nem volt az Arsenal és a Liverpool összecsapásának. Esetleg annyi, hogy a Liverpool – elvileg – a Manchester City PL-pontrekordjára hajtott, az Arsenal pedig a már amúgy is kutya egy idényét igyekezett fényezni.

Igazából az első félidőben az Liverpool irányított, és bár túl sok helyzetet nem alakított ki, de attól még hibára tudta kényszeríteni a londoniak védőit. Az egyik ilyen akcióból sikerült is megszereznie a vezetést a Vörösöknek. A 20. percben Martínez nem túl jó kirúgását lefülelték a vendégek, és villámgyors, remekül kijátszott támadás végén Mané szerzett könnyű gólt 6 méterről. 0–1

Folytatta a támadásokat a Liverpool, és amikor félóra telt el a meccsből, a hazai szurkolók elégedetlenkedve vehették tudomásul, hogy a kedvenceiknek egy fia próbálkozásuk sem akadt.

Talán megsajnálta őket Van Dijk, a Liverpool szuperhátvédje, mert nem figyelt oda, és úgy tette hazafelé a labdát, amelyre lecsapott Lacazette, elhúzta a kapus mellett, majd belőtte az egyenlítő gólt. 1–1

Annyira nem volt benne ez a gól a meccsben, hogy mindenki meglepődött, a liverpooliak olyannyira, hogy még a félidő előtt ajándékoztak egy újabb gólt az Arsenalnak. Történt, hogy a 44. percben Alisson adta el utolsó emberként a labdát Lacazette-nek, aki azonnal középre adott, ahol a szabadon álló Nelson átvette a labdát, majd a kapu jobb oldalába lőtt. Ámult Alisson, ámult Klopp, ámult az Arsenal szurkolóserege. Júliusban jött a vörös Mikulás... 2–1

Az első félidő sem volt körömrágóan izgalmas, de a második félidő kifejezetten unalmasra sikeredett. Több helyzete volt a Liverpoolnak, de Szalah és Mané élen állt az elpuskázásukban. Az Arsenal védekezett, de a támadásokra már nem maradt ereje. Az utolsó negyedórát valamelyest megnyomta a bajnok, de hiába. Az Arsenal nem nagyon látta Alisson kapuját, mégis otthon tartotta a három pontot. Jellemző, hogy a kaput veszélyeztető lövésből csak hármat tudott felmutatni az Arsenal a Liverpool 24-ével szemben, mégis nyert. Ezzel a Liverpool a PL-pontrekordtól is elbúcsúzhatott, bár ezt a látottak alapján aligha bánja.

A mérkőzés összefoglalója

KORÁBBAN
Burnley–Wolverhampton Wanderers 1–1 (Wood 94. – 11-esből, ill.  R. Jiménez 76.)
Manchester City–AFC Bournemouth 2–1 (D. Silva 6., Gabriel Jesus 39., ill. D. Brooks 88.) – bővebben itt!
Newcastle United–Tottenham Hotspur 1–3 (Ritchie 56., ill. Szon Hung Min 27., Kane 60., 94.)

Angol labdarúgás BACSKAI JÁNOS

NYÁRI TRANSZFERSOROZAT. Jorge Mendes védence Manchesterben szétnézett mindkét gigász háza táján, hamarosan dönt.

2020.08.04 20:30:27

A rájátszás döntőjében a Premier League és közel 200 millió euró volt a tét, Joe Bryan duplája döntött a Brentford ellen.

2020.07.30 11:46:59

Angol labdarúgás GALAMBOS DÁNIEL (Képes Sport)

A Képes Sport összevetette a két bajnokcsapatot. Van egyáltalán bármi olyan, amiben jobb volt a 30 évvel ezelőtti?

2020.08.01 14:21:05

Angol labdarúgás K. T. I.

Az 5. percben még a Chelsea szerzett vezetést, aztán két alapemberét, s végül a meccset is elvesztette.

2020.07.30 16:24:36

Angol labdarúgás KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN

A 28 éves támadó egy találattal ugyan, de lemaradt a gólkirályi címről – és így is óriási meglepetést okozott.