PL: Kerkez öngólja után kikapott a Bournemouth – videók

2023.09.24. 17:11
Kerkez Milos öngóljával egyenlített a Brighton (Fotó: Getty Images)
Az AFC Bournemouth 3–1-re kikapott a Brightontól, az Arsenal 2–2-t játszott a Tottenhammel, míg az Aston Villa 1–0-ra nyert a Chelsea vendégeként az angol labdarúgó Premier League 6. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Hiába szerzett vezetést az AFC Bournemouth egy kapushibát kihasználva, Kerkez Milos öngóljával egyenlített a házigazda Brighton & Hove Albion. A magyar válogatott védő Billy Gilmour bal oldali beadását csúsztatta meg szerencsétlenül, megtréfálva ezzel a vendégek kapusát, Netót, aki nem tudott hárítani. A hazaiak ezután 3–1-re nyertek: a japán középpályás, Mitoma Kaoru 16 másodperccel azután, hogy pályára lépett, máris gólt szerzett, majd a hajrában még egyszer betalált.

Az AFC Bournemouth így továbbra is nyeretlen.

Az Arsenal kétszer is vezetett, mégsem nyert a Tottenham ellen. A „ágyúsok” a 26. percben szereztek vezetést, amikor Bukayo Saka lövését a Spurs védője, Cristian Romero a saját kapujába irányította. A Spurs a szünet előtt egyenlített, James Maddison ívelése után Szon Hung Min talált be. Az 54. percben Saka tizenegyesével ismét vezettek a hazaiak, ám ezután szinte rögtön ismét gólt szerzett Szon.

Tovább bukdácsol a Chelsea, amely Gusto durva szabálytalansága után emberhátrányba került, majd Ollie Watkins nagyszerű góljával kikapott az Aston Villától.

A Szoboszlai Dominikkal a kezdőjében felálló Liverpool hármat lőtt a West Hamnek. Erről a meccsről ide kattintva olvashat!

ANGOL PREMIER LEAGUE
6. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Arsenal–Tottenham Hotspur 2–2
(Romero 26. – öngól, Saka 54. – 11-esből, ill. Szon Hung Min 42., 55.)
Brighton & Hove Albion–AFC Bournemouth 3–1 (Kerkez 45+2. – öngól, Mitoma 46., 77.)
Chelsea–Aston Villa 0–1 (Watkins 73.)
Kiállítva: Gusto (58., Chelsea)
Liverpool–West Ham United 3–1 (Szalah 16. – 11-esből, Nunez 60., Diogo Jota 84., ill. Bowen 42.)
Sheffield United–Newcastle United (Tv: Spíler1)

Sheffield United–Newcastle United 0–8 (Longstaff 21., Burn 31., Botman 35., Wilson 56., Gordon 61., Almirón 68., Guimaraes 73., Isak 87.)

Korábban
Manchester City–Nottingham Forest 2–0
(Foden 7., Haaland 14.)
Kiállítva: Rodri (46. – Man. City)
Crystal Palace–Fulham 0–0
Luton Town–Wolverhampton Wanderers 1–1 (Morris 65. – 11-esből, ill. Pedro Neto 50.)
Kiállítva: Bellegarde (39. – Wolverhampton)
Brentford–Everton 1–3
(M. Jensen 28., ill. A. Doucouré 6., Tarkowski 67., Calvert-Lewin 71.)

Burnley–Manchester United 0–1 (Bruno Fernandes 45.)

1. Manchester City 6 6 16–3 +13 18
2. Liverpool 6 5 1 15–5 +10 16
3. Brighton & Hove Albion 6 5 1 18–8 +10 15
4. Tottenham 6 4 2 15–7 +8 14
5. Arsenal 6 4 2 11–6 +5 14