PL: Kane ismét a kezdőben, Eriksen duplájával nyert a Spurs

2018.04.07. 17:56
Harry Kane visszatért a kezdőbe, nyert a Spurs (Fotó: AFP)
A Tottenham Hotspur 2–1-re nyert a Stoke City ellen az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 33. fordulójában, a Leicester City viszont meglepetésre 2–1-re kikapott a Newcastle Unitedtól.

A Tottenham sokáig nem tudta feltörni a Stoke védelmét, ám az 52. percben Dele Alli passza után Christian Eriksen volt eredményes, amivel megszerezte a vezetést Mauricio Pochettino gárdája. Nem sokáig örülhetett azonban a Spurs, öt perccel később ugyanis Mame Biram Diouf egyenlített Hugo Lloris nagy hibája után.

A 63. percben aztán a sérülése óta először a kezdőbe nevezett Harry Kane ünnepelt, igaz, nem ő volt eredményes, ám Eriksen beívelt szabadrúgása után a támadó megzavarta a kapust, a labda így érintetlenül a Stoke kapujába vándorolt.

Az állás a folytatásban már nem módosult, a Tottenham 2–1-re nyert idegenben a Stoke City ellen.

A Newcastle meglepetésre Jonjo Shelvey és Ayoze Pérez góljával 2–1-re legyőzte a Leicester Cityt – Jamie Vardy ugyan a hajrában még eredményes tudott lenni, de ez csak a szépítésre volt elég a „rókáknak”. A Burnley Watford elleni egyenlítő találatát a 22 másodperccel korábban beálló Sam Vokes szerezte a meccs 71. percében. A walesi támadónak ez volt az első labdaérintése. A Burnley végül fordított, s 2–1-re diadalmaskodott.

A Huddersfield 427 perc után talált be ismét akcióból a bajnokságban, ez pontot is ért.

ANGOL PREMIER LEAGUE
33. FORDULÓ
Manchester City–Manchester United 2–3 (Kompany 25., Gündogan 31., ill. Pogba 53., 55., Smalling 69.)
AFC Bournemouth–Crystal Palace 2–2 (Moussett 65., J. King 89., ill. Milivojevics 47., Zaha 75.)
Brighton & Hove Albion–Huddersfield Town 1–1 (Lössl 29. – öngól, ill. Mounié 33.)
Leicester City–Newcastle United 1–2 (Vardy 84., ill. Shelvey 18., A. Pérez 75.)
Stoke City–Tottenham Hotspur 1–2 (M. Diouf 57., ill. Eriksen 52., Kane 63.)
Watford–Burnley 1–2 (Pereyra 61., ill. Vokes 71., Cork 73.)
West Bromwich Albion–Swansea City 1–1 (Jay Rodriguez 54., ill Abraham 75.)
Everton–Liverpool 0–0