B. L. 2020.11.30 20:25 Frissítve: 2020.11.30 22:59

PL: hoppá! Az újonc legyőzte idegenben a Leicester Cityt

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 10. fordulójának első hétfői mérkőzésén a Fulham nagy meglepetésre 2–1-re legyőzte idegenben a Leicester Cityt.

A Fulham a Leicester City fölé kerekedett (Fotó: AFP)

A tabella negyedik helyén álló, BL-ért küzdő Leicester City az egy sikerrel álló, utolsó előtti Fulhamet fogadta, így országos egyesre volt kilátás.

Az első nagy lehetőség ennek megfelelően a hazaiak előtt adódott, a 19. percben egy szabadrúgás után röviden mentett a védelem, Youri Tielemans pedig kapásból a jobb oldali kapufát találta telibe, a kipattanó után meg Wesley Fofana a lécet.

Az első fél óra végén viszont így is a vendégek jutottak előnyhöz, André Zambo Anguissa remek indításával Ademola Lookman kilépett, és a bal alsóba passzolt (0–1).

Még fel sem ocsúdhattak a hazaiak, amikor Christian Fuchs mentési kísérlete borzalmasan sült el, ballal lyukat rúgott, jobbal pedig felrúgta ellenfelét, így jött a jogos büntető Ivan Cavaleiro magabiztosan a bal felsőbe lőtt (0–2).

A Leicester már az első félidőben is 68 százalékban birtokolta a labdát, a második játékrész első 25 percében ez már 76-ra nőtt, de hiába az óriási mezőnyfölény, így is a vendégek előtt adódott újabb lehetőség, negyedórával a vége előtt Lookman közeli lövésénél Kasper Schmeichel védett.

A végjátékhoz érve megtört a jég, Jamie Vardy visszafejelt labdáját Harvey Barnes a jobb felsőbe vágta (1–2), de újabb találatra már nem futotta a házigazda erejéből (noha Kelechi Iheanacho kétszer is nagy helyzetbe került), sőt a végén még az üres kaput is megcélozhatta volna Alekszandar Mitrovics, de ebből sem lett gól, az újonc Fulham nagy meglepetésre három ponttal távozott.

ANGOL PREMIER LEAGUE

10. FORDULÓ
Leicester City–Fulham 1–2 (Barnes 86., ill. Lookman 30., Cavaleiro 38. – 11-esből)
West Ham United–Aston Villa 2–1 (Ogbonna 2., Bowen 46. ill. Grealish 25.)

Angol labdarúgás BACSKAI JÁNOS

Kloppék 68 bajnoki után kaptak ki ismét az Anfielden, 27 gólszerzési kísérletükből egyetlen gólt sem született.

2021.01.19 20:38:24

A Chelsea menedzsere alaposan megdicsérte a mérkőzés előtt ellenfelüket, aki aztán nem is cáfolt rá.

2021.01.17 10:03:39

TÉLI ÁTIGAZOLÁSOK Az MU kész megadni Sergio Ramosnak azt, amit a Real nem, Guardiola csak mesterkedik?

2021.01.17 14:24:25

Angol labdarúgás B. Á.

Az első félidőben a Liverpool, a másodikban az MU előtt adódtak a nagyobb lehetőségek.

2021.01.13 18:01:04

Angol labdarúgás K. T. I.

Cavaleiro a második félidőben egyenlített, ezzel 2014 óta először szerzett pontot londoni derbin Scott Parker csapata.