PL: a Spurs sem jelentett akadályt – már BL-t érő helyen a West Ham

2021.02.21. 14:56
Hatalmas csatában nyert rangadót a West Ham (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 25. fordulójának vasárnapi nyitó mérkőzésén a West Ham United hazai pályán győzte le a Tottenham Hotspurt.

Remekül indult a találkozó hazai szempontból. A West Ham Michail Antonio révén már az 5. percben megszerezte a vezetést: az angol támadó egy beadásba tette bele a lábát, majd a kapusról kipattanó labdát a kapuba vágta (1–0).

Hiába volt jóval többet a labda a Tottenhamnél, David Moyes együttese volt veszélyesebb kapura.

A második játékrészt úgy kezdte a West Ham, mint az elsőt: góllal. A 47. percben Jesse Lingard harcolt meg egy labdáért és lőtt kíméletlenül a hosszúba (2–0).

A 64. percben a Spurs szépített: Gareth Bale szöglete után érkezett remek ütemben Lucas Moura, és a kapuba csúsztatott (2–1).

A Tottenham mindent megtett az egyenlítés érdekében, de ebben az idényben meg van átkozva a West Ham ellen. Zicereket hagyott ki, kapufákat lőtt, ám betalálni újból már nem tudott. Moyes együttese az ősszel hatalmasat hajrázva, háromgólos hátrányból felállva mentett pontot, most pedig nagy csatában múlta felül a Spurst.