PL: helycserés támadás – a Leeds-kapus öngóljával előzött a Wolves

2021.02.19. 22:57
Meslier-nek óriási balszerencséje volt (Fotó: AFP)
A Wolverhampton hazai pályán 1–0-ra nyert a Leeds United ellen az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Premier League). A két csapat ezzel helyet cserélt a tabellán. A hazaiak kapusa, Rui Patrício bravúrokkal és három ponttal ünnepelte 100. PL-meccsét, míg a másik oldalon Illan Meslier a balszerencséjén bosszankodhat.

Az a fránya kapussors.

Hiába játszott az első és a második félidőben is mezőnyfölényben a Leeds United, nemhogy pontokat, még egy pontot sem tudott elvinni a Wolverhampton otthonából Marcelo Bielsa együttese.

Ennek fő oka pedig a francia szupertehetségnek tartott kapus, Illan Meslier balszerencséje. Másodrészt pedig a Wolves szélsőjének, Adama Traorénak a vállalkozókedve. A spanyol válogatott támadó a 64. percben gondolt egy merészet, balról befelé húzva 25 méterről lőtt, a már-már zsinóron húzott labda pedig a kapufa bal felső csücskére vágódott – hogy aztán onnét a földön fekvő Meslier tarkójáról/hátáról mégis a gólvonalon túl kössön ki (1–0).

Meslier – bár erre vélhetően kicsit sem vágyott – ezzel új PL-csúcsot állított fel, ő lett a valaha volt legfiatalabb kapus (20 év, 354 nap), akinek a neve mellé öngól került egy meccs jegyzőkönyvében.

A hajrá kezdetén Patrick Bamford nagy sprint végén ugyan a kapuba talált, ám a partjelző az akciót végigvárva behúzta a lest, majd némi centizgetést követően (a visszajátszások alapján tényleg nem múlt többön pár centinél) a VAR-szoba is megerősítette az ítéletet.

Az ötperces hosszabbításra aztán jutott még két nagy Rui Patrício-bravúr is, a rutinos portugál kapus – aki ezen az estén a 100. PL-meccsén lépett pályára – ezzel alighanem a harmadik legfontosabb tényező lett abban, hogy a Wolves megszerezze a győzelmet.

Az a fránya kapussors?

Míg Meslier bosszankodhat, Patrício igazi hősnek érezheti magát. Ki tudja, jövő héten talán fordul a kocka. Ami biztos, a két csapat helyet cserélt, a Wolves a 11., a Leeds a 12. pozícióból várhatja a folytatást.